Piąta NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02.05.2021

Piąta NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2.V.2021

Uroczystość Flagi Państwowej

1. W poniedziałek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI i kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go  Msze Św. jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 10.30 i 16.00.
  2. We wtorek – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Dziękujemy druhom Ochotniczej Straży Pożarnej za społeczną pracę na rzecz mieszkańców naszej miejscowości, parafii i powiatu.
  3. Pierwszy czwartek miesiąca, święto świętych APOSTOŁÓW Filipa i Jakuba. Od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  4. Pierwszy piątek miesiąca, Msza Święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Spowiedź – w czwartek – od godziny 17.00, a w piątek od godz. 16.30.
  6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny parafian w domach z posługą sakramentalną – od godz. 9.00 – według stałego porządku.
  7. W sobotę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, PATRONA POLSKI.
  8. W przyszłą niedzielę na sumie dzieci klasy czwartej będą przeżywać rocznicę Komunii Świętej. Klasa rocznicowa liczy dziewięcioro uczniów.
  • w piątek – o godz. 17.00 – próba scholi parafialnej,
  • w piątek – po nabożeństwie – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  • próba dzieci rocznicowych klasy czwartej – w środę i czwartek – o godz. 16.
  1. W niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej.
  2. Prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i dwumiesięcznik Misyjne Drogi – można nabyć po chórem.
  3. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Maria Gałkowska, Marian Kiełek, Józef Kiciński.

• 3 MAJA 1791 r. – Sejm Czteroletni zwany Wielkim uchwalił Konstytucję 3-go Maja. Najbardziej demokratyczna w Europie i druga w świecie po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Prawodawcy stworzyli dzieło narodowe w tym znaczeniu, że narodowi podporządkowali króla, rząd, sejm, wojsko i wszystko.
  • 3 MAJA 1915 r. – rozpoczęła się bitwa pod Gorlicami, (zwana małym Verdun), podczas której wojska niemieckie i austriackie przełamały front rosyjski.
  • 3 MAJA 1966 r. – na Jasnej Górze odbyły się główne uroczystości 1000-lecia chrztu Polski. Prymas kard. Stefan Wyszyński oddał naród polski w „macierzyńską opiekę Maryi”. Komuniści nie wpuścili do Polski Ojca Świętego Pawła VI.
2 maja 2021|