Siódma NIEDZIELA WIELKANOCNA – 16.05.2021

Siódma NIEDZIELA WIELKANOCNA – 16.V.2021

 1. W czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
 1. Trzeci piątek, litania do św. Jana Pawła II.
 2. W sobotę wspomnienie św. Rity z Casci.
 1. W przyszłą niedzielę uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. W naszej wspólnocie intronizacja obrazu św. Rity. Na wszystkich Mszach Świętych kazania wygłosi ks. Grzegorz Kot, który posługuje w parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie i jest diecezjalnym duszpasterzem trzeźwości.
 1. Spotkanie duszpasterskie:
 • w piątek – o godz. 17.00 – próba scholii parafialnej.
 • w piątek – po nabożeństwie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży 
 1. Z okazji XV – lecia parafii będziemy przeżywali MISJE PARAFIALNE – od soboty 14 sierpnia – do soboty 21 sierpnia. Misje poprowadzi ksiądz saletyn Władysław Wichniarz. W niedzielę 22 sierpnia na sumie celebrowanej przez ks. bpa Jana Wątrobę uroczystość XV – lecia parafii.
 1. W czwartek XXI (21) rocznica sakry biskupiej ks. bpa Ordynariusza Jana Wątroby.
 1. W sobotę 22 maja święcenia kapłańskie w katedrze rzeszowskiej przyjmie sześciu diakonów naszej diecezji. Natomiast w sobotę 15 maja w Sanktuarium Matki Bożej w Lipinkach 12 kleryków -naszej Diecezji przyjęło święcenia Diakonatu przez posługę biskupa Edwarda Białogłowskiego.
 1. Nad figurą św. Siostry Faustyny zostało zamontowane specjalne piękne kute zadaszenie. Figura i cała kapliczka została ufundowana przez Państwo Helenę ( już śp.) i Stanisława IGNASóW. Życzeniem śp. Heleny było, aby nad świętą pojawiło się takie zadaszenie. Udział w tej inwestycji obecnie mają pan Stanisław,  jego córka Wioletta z Rodziną oraz syn Mariusz, który tą kutą kompozycję wykonał i zamontował. Wszystkim za ten dar dla Parafii – dziękujemy -Bóg zapłać.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Wojciech Szewczyk, Jan Baran, Helena Ochał. 

Z historii:

 • 19 maja 1480 roku zmarł Jan Długosz (miał 65 lat), historyk, kronikarz, kanonik krakowski, sekretarz biskupa Zbigniewa Oleśnickiego, wychowawca królewskich synów, autor największego w XV- wiecznych dzieł historiografii europejskiej.
 • 16 maja 1657 roku Kozacy zamordowali Andrzeja Bobolę (miał 66 lat), jezuitę, duszpasterz na wschodnich ziemiach Rzeczypospolitej, dzisiaj świętego i patrona Polski.
 • 18 maja 1944 roku żołnierze polscy po kilkudniowych walkach zatknęli biało – czerwoną flagę na gruzach zdobytego klasztoru na Monte Cassino. Ta bitwa stała się symbolem waleczności i zwycięstwa żołnierza polskiego w II wojnie światowej.

 

16 maja 2021|