Szósta NIEDZIELA WIELKANOCNA – 09.05.2021 

Szósta NIEDZIELA WIELKANOCNA – 9.V.2021 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę – wypadają Dni Krzyżowe. Na zakończenie Mszy Świętej procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych i modlitwą o urodzaje, obfite plony ziemi i błogosławieństwo Boże w pracach na roli i każdej innej pracy. Litanie do Matki Bożej odmówimy podczas Komunii Świętej.
 1. W czwartek 13 maja, rocznica objawień FATIMSKICH, pierwsze w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – o godz. 19.00. Na nabożeństwo zapraszam dzieci komunijne z rodzicami.
 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w piątek – o godz. 17.00 – lektorów i ministrantów. 
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg pałać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Dorota Wójcik, Józef Ochał, Jacek Skiba.
 1. Przyszła niedziela – trzecia miesiąca, składka na prace parafialne.
 1. Został zakupiony zestaw nagłośnienia do organów: wzmacniacz, mikser i dwie kolumny. Koszt zakupu 2300,-zł. został pokryty ze środków na prace parafialne. Obecnie głos organów jest bardziej zbliżony do organów piszczałkowych i znacznie lepiej rozchodzi się po świątyni. Za zamówieni, zainstalowanie i testowanie sprzętu dziękujemy organiście Mariuszowi Pazdanowi i Robertowi Strękowi. 

Z historii:

 • 11 maja 1573 r. na podwarszawskich polach odbyła się wolna elekcja, czyli wybór króla przez ogół szlachty: został nim francuski królewicz Henryk Walezy.
 • 14 maja 1867 r. urodził się w Krasiczynie koło Przemyśla książę Adam Stefan Sapieha (zm. W 1951 r.), kardynał, metropolita krakowski, obrońca wiary i praw narodu, wyświęcił na kapłana Karola Wojtyłę.
 • 8 maja 1945 r. o godz. 23.01 nastąpiło zakończenie działań wojennych na froncie europejskim. Kapitulacja Niemiec była przesądzona.
 • 12 maja 1970 r. w Londynie zmarł generał Władysław Anders (miał 78 lat). Naczelny wódz, dowódca II Korpusu Polskiego, którym dowodził w walce we Włoszech pod Monte Cassino, Ankona i Bolonią.
 • 14 maja 1983 r. zginął Grzegorz Przemyk (miał 19 lat), młody poeta, maturzysta, zakatowany przez milicjantów.
8 maja 2021|