Uroczystość Trójcy Świętej – 30.05.2021

Uroczystość Trójcy Świętej – 30.V.2021

 1. W poniedziałek – 31 maja święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych.
 2. W miesiącu czerwcu litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, na tygodniu na zakończenie Mszy Świętej, a w niedzielę na sumie.
 3. W środę – święto ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO.
 1. W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze Św. w naszej świątyni:
 • o godz. 8.00
 • o godz. 10.00 – z procesją do czterech ołtarzy – pierwszy ołtarz będzie koło dawnego domu sióstr, drugi u p. Heleny Ochał, trzeci u p. Stanisława Kubika, czwarty koło groty Matki Bożej z Lourdes.
 • o godz. 16.00.

Bardzo prosimy sąsiadów o pomoc w przygotowaniu ołtarzy.

Na procesję zapraszamy wszystkich parafian, którzy czują się na siłach, kapelę, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Bardzo proszę, aby dzieci kl. III przyszły w strojach komunijnych. Prosimy, aby parafianie mieszkający bliżej kościoła na sumę przyszli pieszo, aby feretrony były przystrojone żywymi kwiatami i aby porządku przypilnowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej.

W oktawie Bożego Ciała Msze Św. o godz. 18.00 z procesją dookoła kościoła, w niedzielę procesja po sumie.

 1. Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 16.30, a w pozostałe dni tygodnia – jak zawsze pół godziny przed Mszą Świętą.
 2. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca, będzie czytany list Episkopatu Polski, a składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 1. Prasę katolicką; Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Józef Magdoń, Adam Ochał, Bogdan Cieplak.
 1. Koncert  Jednego Serca Jednego Ducha odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała 3 czerwca 2021 r. o godz. 19.00 w Parku Sybiraków w Rzeszowie, ale bez udziału publiczności na placu koncertowym. Na pomniejszonym wokół sceny placu koncertowym będą przebywać jedynie artyści, służby techniczne i porządkowo-informacyjne. Zapraszamy do uczestnictwa w Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha 2021 dzięki transmisji w Internecie i w Telewizji Trwam.

 Z historii

 • 6 czerwca 1530 r. w Sycynie urodził się poeta Jan Kochanowski (zm. w 1584) Prof. Ignacy Chrzanowski napisał: „W wieku XIX ukazali się poeci genialni, a jednak pieśń Kochanowskiego nie straciła swego uroku ani prawdy, do dziś dnia hymny o dobrodziejstwach Bożych żywo przemawiają”.
 • 4 czerwca 1872 r. w Warszawie zmarł Stanisław Moniuszko, miał 53 lata. Wybitny muzyk i kompozytor, autor m. in. oper „Halka” i „Straszny Dwór”.
 • 2 czerwca 1979 r. do Polski przybył ze swoją pierwszą pielgrzymką, Ojciec Święty Jan Paweł II. Religijne uniesienie, w połączeniu z patriotycznymi emocjami, zaowocowało wzbudzeniem narodowego poczucia siły i moralnego odrodzenia.
30 maja 2021|