X niedziela zwykła – 06.06.2021

X niedziela zwykła – 6.VI.2021

Bóg zapłać parafianom, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność i zabezpieczenie bezpieczeństwa podczas procesji, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, kapeli, która grą ubogaciła całą uroczystość, ministrantom i lektorom, niosącym chorągwie i feretrony, dzieciom komunijnym, chłopcom za dzwonienie, dziewczynkom za sypanie kwiatów i wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w tej eucharystycznej uroczystości – Bóg zapłać.

 1. W środę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
 2. W czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Św. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta. Na zakończenie Eucharystii poświęcenie wianków i ziół. Następnie procesja eucharystyczna. Po procesji błogosławieństwo dzieci i rozdanie tradycyjnego cukierka.
 3. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza Św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź przed odpustem od godz. 16.30. Będzie spowiadało czterech kapłanów. Podczas spowiedzi będzie udzielana Komunia Św. o 17.00 i 17.30. W tym dniu z racji uroczystości nie ma postu, można spożywać mięso i wędliny. Ze spowiedzi można skorzystać także od poniedziałku do czwartku – pół godz. przed Mszą Św.
 4. W sobotę uroczystość Niepokalanego Serca NMP – odpust parafialny. Msze Św. jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Sumę odpustową o godz. 10.30 z procesją odprawi ks. mgr Marcin Pokrywka, wikariusz parafii św. Krzyża w Rzeszowie, który będzie głosił kazanie na wszystkich Mszach Świętych. Zapraszam na uroczystą sumę odpustową chór i scholę parafialną, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci w strojach komunijnych, sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w uroczystych strojach i wszystkich Was – drodzy siostry i bracia.
 5. Przyszła niedziela druga miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej. Jest to 13 dzień miesiąca. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 17.00.
 6. Spotkania duszpasterskie:
 • w czwartek – o godz. 17.00 – lektorów i ministrantów,
 • również w czwartek – o godz. 17.00 – próba scholii parafialnej.
 • Po procesji i błogosławieństwie dzieci – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Karol Totoń, Janusz Drozd, Bogusław Marciniec.
5 czerwca 2021|