XII niedziela zwykła – 20.06.2021

XII niedziela zwykła – 20.VI.2021

1.  W poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – kapłana.
  2. W czwartek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta. Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego – w czwartek od godz. 17.00.
  1. W piątek Msza Święta na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich, którzy w tym dniu chcą przeżyć Eucharystię.
  • w czwartek – o godz. 16.15 – z uczniami klasy siódmej a i b jako przygotowanie do przyjęcia do sakramentu bierzmowania.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie:  Stanisław Jałowiec, Zbigniew Malski, Renata Traciak
  1. Został przygotowany folder z programem Misji Świętych i uroczystości 15-sto lecia powstania parafii.

• 17 czerwca 1025 r., w krótkim czasie po koronacji zmarł Bolesław Chrobry (ur. 967), pierwszy koronowany władca Polski.
  • 17 czerwca 1938 r. w Warszawie powitano, po kanonizacji w Rzymie, relikwie św. Andrzeja Boboli, które spoczęły w kościele oo. Jezuitów.
  • 14 czerwca 1940 r. z więzienia Montelupich w Krakowie i więzienia w Tarnowie gestapo wysłało pierwszy transport polskich więźniów do niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz (Oświęcim). Transport liczył 728 więźniów, z tej liczby do końca wojny przeżyło 137 osób.

20 czerwca 2021|