XVI niedziela zwykła – 18.07.2021 

XVI niedziela zwykła – 18.VII.2021 

  1. We wtorek – wspomnienie bł. Czesława
  2. W czwartek – św. Marii Magdaleny, od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  3. W piątek – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  4. W sobotę – św. Kingi, dziewicy.
  1. W przyszłą niedzielę przypada dawne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po wszystkich Mszach Świętych, również w sobotę modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie samochodów, motorów, motorowerów i rowerów. Po wszystkich Mszach Świętych składka do puszek na organizację MIVA POLSKA, która finansuje środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku Diecezja Rzeszowska przekazała na ten cel 139 737, -zł.  W całej Polsce zebrano 3 521 980,-zł.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego, można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapałać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Ryszard Drozd, Genowefa Żegleń, Wiesława Charchut.
  1. W zakrystii są do odebrania pamiątkowe zdjęcia z rocznicy Komunii Świętej, uczniów klasy czwartej (rocznica odbyła się 9 maja) i pamiątkowe zdjęcia dla uczniów klasy trzeciej i czwartej z pielgrzymki do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (pielgrzymka odbyła się 16 czerwca). Bóg zapłać p. Ryszardowi Ciołkoszowi za bezpłatne wykonanie zdjęć.
  1. W przyszłą niedzielę odpust św. Jakuba Apostoła w parafii Góra Ropczycka, uroczysta suma o godz. 11.00. 

Z historii

  • 13 lipca 1521 roku odbyło się uroczyste zwieszenie na wieży katedry wawelskiej dzwonu „Zygmunt”. Jego fundatorem był król Zygmunt Stary. Dzwon bije w największe święta kościelne, a także z okazji ważnych wydarzeń narodowych.

 

18 lipca 2021|