XVII niedziela zwykła – 25.07.2021 

XVII niedziela zwykła – 25.VII.2021 

W najbliższą sobotę 31 lipca nasza parafianka s. Celina Natalia Bochnak złoży profesję wieczystą (czyli wieczyste śluby zakonne) w  Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana w Krakowie. 

W najbliższych dniach w sposób szczególny módlmy się w intencji s. Celiny. 

 1. W poniedziałek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 2. W środę – św. Charbela, kapłana,
 3. W czwartek – św. Marty. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
 4. W sobotę – św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
 1. Przyszła niedziela – pierwsza miesiąca sierpnia, adoracja Najświętszego Sakramentu  chyba, że zostanie zarządzone odczytanie listu Episkopatu lub Biskupa Rzeszowskiego. Wówczas adoracja zostanie przeniesiona na niedzielę kolejną. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.

Sierpień jest to miesiąc modlitw o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy do wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych. A także miesiąc rocznic narodowych:  „Cudu nad Wisłą”– 1920, Powstania Warszawskiego – 1944 r., wielkiego zrywu narodowego i powstania Solidarności – 1980.

 1. W dniu 14 sierpnia – w sobotę rozpoczniemy Misje Parafialne. O dobre owoce MISJI i w intencji Ojca misjonarza – saletyna Władysława Wichniarza modlą się siostry Karmelitanki w Tarnowie, siostry Augustianki w Krakowie, siostry Zawierzanki w Częstochowie, ojcowie Kapucyni w Sędziszowie i każdego dnia wierni w naszej świątyni. Zostanie przygotowany nowy krzyż misyjny i zainstalowany w miejscu starego. Obok niego zostanie umieszczona PIETA naturalnej wielkości czyli Maryja trzymająca zdjętego z krzyża Chrystusa. Wykonana jest jako odlew z żywicy i mączki granitowej tak jak pomnik św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego. Pieta została ufundowana przez małżeństwo, które przeżywa w tym roku jubileusz. Bóg zapłać za ten piękny dar.
 1. Pielgrzymka parafialna do tronu Matki Bożej Królowej Polski na Jasną Górę we wtorek. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 5.30. O godz. 11.00 w kaplicy cudownego obrazu Msza Św. dziękczynna – za 15 lat istnienia naszej parafii. 
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w piątek o godz. 17.00 – próba scholi parafialnej,
 • również – w piątek o 17.00 – spotkanie lektorów i ministrantów. 
 1. Prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Promyczek Dobra dla dzieci numer lipcowo – sierpniowy, można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Zofia Charchut, Sylwester Motyka, Wiesław Wesołowski.
 2. Dzisiejszej niedzieli po Mszach świętych – zbiórka do puszek na cele MIVA Polska – cele misyjne, a w przyszłą niedzielę – zbiórka do puszek – na cele poszkodowanych po burzach i nawałnicach w Polsce.
25 lipca 2021|