Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.08.2021

Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.VIII.2021

Z okazji 15 lecia powstania naszej parafii przeżywamy MISJE PARAFIALNE. Zachęcam do udziału w tych świętych ćwiczeniach, spowiedzi świętej i Komunii Świętej.

Spowiedź misyjna w środę od 8.00 do 9.30, będzie spowiadało pięciu kapłanów w ojcem Misjonarzem i ks. Janem i popołudniu od 16.00 do 19.00 z przerwą na Mszę Świętą dla dzieci i młodzieży od 17.00 do 17.45. Podczas spowiedzi będzie udzielana Komunia Święta.

Odwiedziny w domach parafian starszych i chorych w piątek od 9.00 do 11.00. Prosimy o zapisywanie w zakrystii po Mszach Świętych.

Kapłani miejscowi z ojcem Misjonarzem spowiadają pół godziny przed każdą Mszą  Świętą.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Jubileusz 15-lecia powstania parafii. –Uroczysta suma jubileuszowa i dożynkowa pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Jana Wątroby o godz. 10.30. Wprowadzenie relikwii drugiego stopnia św. o. Pio, poświęcenie obrazu Niepokalanego Serca NMP z dawnej kaplicy sióstr i piety przy krzyżu misyjnym.

1. Spotkanie duszpasterskie:
  • w poniedziałek – o godz. 16.00 próba scholii parafialnej. Bardzo proszę o udział w próbach scholii dziewcząt, które do niej należą. Bardzo proszę, aby schola ubogaciła śpiewem Msze Święte misyjne dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00 oraz Mszę Świętą na zakończenie misji w sobotę o godz. 18.00.
  • również w poniedziałek – o godz. 16.00 spotkanie lektorów i ministrantów.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Feliks Sulisz, Piotr Kozek, Krzysztof Kozek.
  1. W sobotę -na zakończenie misji na Mszach Świętych o godz. 7.00 i 18.00 składka na dom zakonny Księży Saletynów w Rzeszowie.

Ojciec Misjonarz bardzo prosi, aby każdego dnia podczas Misji Świętych o godz. 6.30 Różaniec odmawiały róże:

• w poniedziałek – św. Józefa Sebastiana Pelczara – Marii Gałkowskiej,
  • we wtorek – św. siostry Faustyny – Haliny Gwiżdż,
  • w środę – św. Józefa – Lucyny Kałdan,
  • w czwartek – św. Jana XXIII – Czesława Maciołka i św. Floriana – Stanisława Paseli
  • w piątek – św. Jana Chrzciciela – Janiny Zawiślak,
  • w sobotę – św. Wojciecha – Genowefy Bochenek.
15 sierpnia 2021|