XXI niedziela zwykła – 22.08.2021

XXI niedziela zwykła – 22.VIII.2021

1. W poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława Findysza, kapłana i męczennika. Relikwie błogosławionego zostały umieszczone w naszym kościele w ołtarzu podczas konsekracji świątyni 21 listopada 2010 r.
  2. We wtorek – święto św. Bartłomieja Apostoła.
  3. W czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  4. W piątek – św. Moniki,
  5. W sobotę – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Jan Ochał, Krzysztof Ochał, Adam Ochał.
  1. Dzisiaj w naszej diecezji odbędą się spotkania młodzieży związane z Symbolami Światowych Dni Młodzieży. Czuwania modlitewne i Eucharystie pod przewodnictwem Księży Biskupów odbędą się:
  • Rzeszowie – w parafii pw. św. Jadwigi Królowej, rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 19.30 – pod przewodnictwem JE Bp. Jana Wątroby,
  • Jaśle – w parafii pw. św. Antoniego (OO. Franciszkanie), rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 18.00 – pod przewodnictwem JE. Bp. Edwarda Białogłowskiego.
  1. W przyszłą niedzielę w Katedrze Rzeszowskiej dożynki diecezjalne. Uroczysta suma dziękczynna pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza o godz. 12.00.
21 sierpnia 2021|