XXII niedziela zwykła – 29.08.2021 

XXII niedziela zwykła – 29.VIII.2021 

Drodzy parafianie przeżyliśmy piękny czas misji świętych i jubileuszu 15-lecia powstania parafii. Pragnę podziękować sąsiadom za zawieszenie obrazów w świątyni. Za wykonanie nowego krzyża misyjnego Mariuszowi Śliwa i Andrzejowi Baljonowi, parafianom za wyczyszczenie kostki wokół świątyni. Prace trwały cztery dni. Adamowi Nowakowi za nasadzenia krzewów przed dzwonnicą. Prace trwały trzy dni. Wykoszenie trawy, generalne posprzątanie świątyni. Przygotowanie pięknej dekoracji kwiatowej paniom Marcie Zawisza i Genowefie Żegleń. Za przygotowanie obiadu Kołu Gospodyń Wiejskich „Zagorzanki” i wieńcy dożynkowych Kołu Gospodyń i Dziennemu Domowi Pobytu dla Seniorów, starostom dożynek. Ochotniczej Straży Pożarnej, kapeli, chórowi i scholii parafialnej. Ks. Janowi za pomoc. Małżeństwu z naszej parafii za ufundowanie PIETY.

Dziękuję za udział w misjach i jubileuszu. Wszystkim za modlitwę, pracę, życzliwość i wszelkie dobro – Bóg zapłać.

 1. We wtorek – Msza Św. o godz. 18.00. Od godz. 17.00 do 18.00 spowiedź święta dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego i pierwszym piątkiem miesiąca.
 1. W środę Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00. Spotkanie w szkole o godz. 9.15. 
 1. Pierwszy czwartek miesiąca, od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, litania do Krwi Pana Jezusa, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Eucharystia. 
 1. Pierwszy piątek miesiąca, Msza Święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 17.00. 
 1. Pierwsza sobota miesiąca, na zakończenie Mszy Św. niedzielnej adoracja Najświętszego Sakramentu litania i do Matki Bożej. 
 1. Pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w piątek po nabożeństwie kandydatów do sakramentu bierzmowania. 
 1. Prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, dwumiesięcznik Misyjne Drogi oraz dwa czasopisma darmowe Dobre Nowiny i Dory Zwiastun można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Józef Ochał, Marina Pazdan, Tomasz Ziajor. 
 1. Biskupi poprosili o ogłoszenie w przyszłą niedzielę składki do puszek na uchodźców z Afganistanu. Środki rozdzieli Caritas Polska. Połowa zebranej kwoty zostanie przeznaczona na pomoc uchodźcom, którzy schronili się w krajach sąsiadujących z Afganistanem. Druga połowa na pomoc uchodźcom, którzy są w Polsce. 
 1. Kościół Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp. zostanie podniesiony do rangi – Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – uroczystość odbędzie się 3 października 2021 r. na uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00. 
 1. Jasnogórskie Dożynki w sobotę i niedzielę 4 i 5 września u stóp Królowej Polski.

 

29 sierpnia 2021|