XXIV niedziela zwykła – 12.09.2021

XXIV niedziela zwykła – 12.IX.2021

Od dziś 12 do 18 września przeżywamy  XI Tydzień Wychowania Katolickiego.

Słowa przewodnie „W blasku ojcostwa”.

1. W poniedziałek – trzynasty dzień miesiąca, NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 19.00.
  2. We wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  3. w środę – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,.
  4. W czwartek świętych męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa. Od godz.16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  5. W piątek -Trzeci piątek miesiąca – Litania do św. Jana Pawła II.
  6. W sobotę – święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.
  1. Spotkanie duszpasterskie:
  • w piątek – o godz. 17.00 – spotkanie lektorów i ministrantów.
  • W piątek – po Mszy Św.- kandydatów do sakramentu bierzmowania, uczniów klasy VIII.
  1. Odpusty parafialne – Podwyższenia Krzyża Świętego:
  • dziś w niedzielę – w Kamionce, suma o godz. 11.00
  • we wtorek – w Kawęczynie, suma o godz. 18.00.

12 września 1683 r. – ODSIECZ WIEDEŃSKA

Armia Polska pod wodzą króla Jana III Sobieskiego rozgromiła wojska tureckie oblegające stolicę Austrii – Wiedeń. O swoim zwycięstwie monarcha przekazał  papieżowi Innocentemu XI wiadomość w słowach: „Venimus, vidimus, et Deus vincit” (Przybyliśmy, zobaczyliśmy, Bóg zwyciężył).

10 września 1933 r. w Warszawie zmarł Sługa Boży Bernard Łubieński

(ur. 1846), redemptorysta, który prowadził misje i rekolekcje na terenie całego kraju, upowszechniając nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

17 września 1939 r. zgodnie z tajnym układem Stalina z Hitlerem, wojska sowieckie dokonały agresji na wschodnie tereny Rzeczypospolitej, bez wypowiedzenia wojny oraz wbrew traktatowi o nieagresji.

12 września 1941 r. w Tarnowie została rozstrzelana przez Niemców Helena Marusarzówna (ur. 1918), czołowa polska narciarka przed 1939 rokiem.

W latach okupacji była łączniczką na trasie przerzutowej Zakopane – Budapeszt.

12 września 2021|