XXIX niedziela zwykła – 17.10.2021 

XXIX niedziela zwykła – 17.X.2021 

 1. Dziesiątego października w Watykanie odbyła się inauguracja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Dziś uroczyste rozpoczęcie etapu diecezjalnego tego Synodu odbędzie się w katedrze rzeszowskiej. O godz. 16.00 modlitwa Różańcowa, informacje dotyczące Synodu i o godz. 17.00 Msza Święta – przewodniczy ks. bp Jan Wątroba.
 2. W poniedziałek – święto św. Łukasza EWANGELISTY
 3. w środę – św. Jana Kantego, kapłana.
 4. W czwartek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem i Msza Święta.
 5. W piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II – litania do świętego.
 1. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na Misje Święte.
 1. Bardzo prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu Różaniec poprowadziły róże:
 • w poniedziałek, – św. Floriana – Stanisława Paseli i św. Jana XXIII – Czesława Maciołka
 • we wtorek, – św. Jana Chrzciciela – Janiny Zawiślak.
 • w środę, – Róża młodzieżowa – bł. Karoliny Kózka- Elżbiety Róg,
 • w czwartek – Miłosierdzia Bożego Urszuli Magdoń,
 • w piątek – schola parafialna.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w piątek – o godz. 16.00 – próba scholii parafialnej,
 • również w piątek – o 16.00 – spotkanie lektorów i ministrantów,
 • w piątek – po nabożeństwie Różańcowym – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 2. W zakrystii można nabyć MISYJNY kalendarz ścienny na 2022 rok. Kupując kalendarz wspieramy Misje Święte.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Michał Walczyk, Piotr Jarząb, Dominik Janik, Halina Kujda.
 1. Bóg zapłać tym parafianom, którzy w czwartek złożyli dary w postaci płodów rolnych na rzecz Rzeszowskiego Towarzystwa im. Św. Brata Alberta, które prowadzi schroniska albertyńskie dla kobiet w Racławówce i mężczyzn w Rzeszowie i Jaśle oraz albertyńską kuchnię w Rzeszowie, gdzie jest wydawanych ok. 600 gorących posiłków dziennie. 

Z historii

 • 19 października 1466 r.

W Toruniu został podpisany pokój Polski z Zakonem Krzyżackim. Zakończyła się trwająca 13 lat wojna. Polska odzyskała Pomorze Gdańskie, Malbork i Warmię.

 • 19 października 1813

W nurtach Elstery, po bitwie pod Lipskiem, osłaniając odwrót wojsk napoleońskich, zginął książę Józef Poniatowski. Wódz naczelny Wojsk Polskich Księstwa Warszawskiego. Jako bohater narodowy spoczął w podziemiach Katedry Wawelskiej.

 • 19 października 1984 r.

W drodze powrotnej z Mszy Św. za Ojczyznę, w Bydgoszczy, został porwany i brutalnie zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa ks. Jerzy Popiełuszko, kapelan „SOLIDARNOŚCI”. Beatyfikowany 6 czerwca 2010.

 • 22 października 1948 r.

Zmarł w Warszawie ks. kard. August Hlond, Prymas Polski, arcybiskup gnieźnieńsko – warszawski. Miał 67 lat. W testamencie napisał: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej”.

17 października 2021|