XXVIII niedziela zwykła – 10.10.2021

XXVIII niedziela zwykła – 10.X.2021

Dziś przeżywamy XXI DZIEŃ PAPIESKI – „Nie lękajcie się”.

1. W poniedziałek – wspomnienie św. Jana XXIII,
  2. w środę – bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika,
  3. w piątek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
  4. w sobotę – św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy.
  1. W czwartek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Różaniec święty i Eucharystia.
  1. Trzeci piątek miesiąca – litania do św. Jana Pawła II.
  2. W sobotę – 16 października przypada 43 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
  1. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu Różaniec poprowadziły róże różańcowe:
  • w poniedziałek, św. Wojciecha – Genowefy Bochenek,
  • we wtorek, św. Józefa Sebastiana Pelczara – Marii Gałkowskiej,
  • w środę, św. s. Faustyny – Haliny Gwiżdż
  • w piątek św. Józefa  – Lucyny Kałdan
  • w czwartek i sobotę – kapłani.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Józef Walczyk, Bolesław Ochał, Gustawa Rolek.
  1. Trzynastego października przypadają imieniny ks. bpa Edwarda Białogłowskiego. Módlmy się o potrzebne łaski dla naszego pasterza.
  1. Przyszła niedziela trzecie miesiąca, składka będzie przeznaczona na prace w parafii.

• 17 października 1849 r.

W Paryżu zmarł najwybitniejszy polski kompozytor Fryderyk Chopin. Urodzony w 1810 r. Miał zaledwie 39 lat.

• 11 października 1919

Odbyła się inauguracja w odrodzonej Polsce, zamkniętego w 1830 r. przez władze carskie , Uniwersytetu im. Stefana Batorego w Wilnie, utworzonego z kolegium jezuickiego w 1579 r.

• 17 października 1974 r.

W Watykanie odbyła się beatyfikacja ojca Maksymiliana Marii Kolbego. Był na niej obecny Franciszek Gajowniczek, za którego o. Maksymilian oddał życie

w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

10 października 2021|