XXX niedziela zwykła – 24.10.2021

XXX niedziela zwykła – 24.X.2021

Dzisiaj rozpoczynamy TYDZIEŃ MISYJNY. Obecnie na misjach posługuje 1829 polskich misjonarek i misjonarzy. W stosunku do roku ubiegłego liczba ta zmniejszyła się o 57 osób. Posługują oni w 99 krajach na wszystkich kontynentach. W szeregach polskich misjonarzy jest 24 biskupów. Kościół misyjny prowadzi  przeszło 73 000 przedszkoli, 103 000 szkół podstawowych, 49 000 szkół średnich, 5 200 szpitali i przeszło 15 000 przychodni.

1. W czwartek święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem i Msza Święta.
  1. Niebawem rozpoczniemy miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W piątek od 16.00 i w sobotę od 16.00 spowiedź święta przed uroczystością Wszystkich Świętych i pierwszym piątkiem miesiąca listopada. Będziemy spowiadali we trzech z ojcem Kapucynem. W pozostałe dni tygodnia pół godziny przed Mszą Świętą.
  1. Przyszła niedziela, to ostatni dzień października, zakończenie nabożeństw różańcowych.
  1. Bardzo prosimy, aby w ostatnim tygodniu października różaniec poprowadziły róże ze szkoły Podstawowej:
  • w poniedziałek, róża klasy IV – bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego,
  • we wtorek, róża klasy V – św. Dominika Savio i kl. VI – św. Stanisława Kostki,
  • w środę,- uczniowie kl. III, którzy przygotowują się do I Komunii Świętej oraz klasa pierwsza i druga,
  • w piątek, – róża klasy VII i VIIIa – św. Maksymiliana, św. Rity i św. Bernadetty Soubiru oraz róża kl. VIIIb – św. Franciszka i św. dzieci fatimskich.

Powstały trzy nowe róże różańcowe rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci. – Św. Józefa, św. Jana Pawła II i św. Anny. Do tych róż należą rodzice z parafii Góra Ropczycka, Sędziszowa Młp., Stanów Zjednoczonych i Zagorzyc. Róże te zostały zawiązane przez internet, a ich koordynatorką jest Marta Zawisza, nasza parafianka. Powstaje jeszcze czwarta róża, jeśli są rodzice, którzy chcieliby do niej należeć proszę się zgłosić do zakrystii, albo bezpośrednio do p. Marty Zawisza.

• w piątek – po nabożeństwie różańcowym – z uczniami kl. VIII, kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Witold Rojeka, Tomasz Błaś, Zofia Gałka.
  1. Nowe konto parafialne zostało założone w Banku Spółdzielczym w Sędziszowie. Stare konto parafialne w Podkarpackim Banku Spółdzielczym, który został przemianowany na Bank Nowy, a którego oddziały zostały zamknięte w Sędziszowie Młp. i Ropczycach, będzie jeszcze aktywne do połowy listopada, później zostanie zamknięte o czym poinformuję w odpowiednim czasie.
24 października 2021|