XXX niedziela zwykła – 24.10.2021 

XXX niedziela zwykła – 24.X.2021 

Dzisiaj rozpoczynamy TYDZIEŃ MISYJNY. Obecnie na misjach posługuje 1829 polskich misjonarek i misjonarzy. W stosunku do roku ubiegłego liczba ta zmniejszyła się o 57 osób. Posługują oni w 99 krajach na wszystkich kontynentach. W szeregach polskich misjonarzy jest 24 biskupów. Kościół misyjny prowadzi  przeszło 73 000 przedszkoli, 103 000 szkół podstawowych, 49 000 szkół średnich, 5 200 szpitali i przeszło 15 000 przychodni.    

 1. W czwartek święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem i Msza Święta.
 1. Niebawem rozpoczniemy miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W piątek od 16.00 i w sobotę od 16.00 spowiedź święta przed uroczystością Wszystkich Świętych i pierwszym piątkiem miesiąca listopada. Będziemy spowiadali we trzech z ojcem Kapucynem. W pozostałe dni tygodnia pół godziny przed Mszą Świętą.
 1. Przyszła niedziela, to ostatni dzień października, zakończenie nabożeństw różańcowych.
 1. Bardzo prosimy, aby w ostatnim tygodniu października różaniec poprowadziły róże ze szkoły Podstawowej:
 • w poniedziałek, róża klasy IV – bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego,
 • we wtorek, róża klasy V – św. Dominika Savio i kl. VI – św. Stanisława Kostki,
 • w środę,- uczniowie kl. III, którzy przygotowują się do I Komunii Świętej oraz klasa pierwsza i druga,
 • w piątek, – róża klasy VII i VIIIa – św. Maksymiliana, św. Rity i św. Bernadetty Soubiru oraz róża kl. VIIIb – św. Franciszka i św. dzieci fatimskich.

Powstały trzy nowe róże różańcowe rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci. – Św. Józefa, św. Jana Pawła II i św. Anny. Do tych róż należą rodzice z parafii Góra Ropczycka, Sędziszowa Młp., Stanów Zjednoczonych i Zagorzyc. Róże te zostały zawiązane przez internet, a ich koordynatorką jest Marta Zawisza, nasza parafianka. Powstaje jeszcze czwarta róża, jeśli są rodzice, którzy chcieliby do niej należeć proszę się zgłosić do zakrystii, albo bezpośrednio do p. Marty Zawisza.

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w piątek – po nabożeństwie różańcowym – z uczniami kl. VIII, kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Witold Rojeka, Tomasz Błaś, Zofia Gałka. 
 1. Nowe konto parafialne zostało założone w Banku Spółdzielczym w Sędziszowie. Stare konto parafialne w Podkarpackim Banku Spółdzielczym, który został przemianowany na Bank Nowy, a którego oddziały zostały zamknięte w Sędziszowie Młp. i Ropczycach, będzie jeszcze aktywne do połowy listopada, później zostanie zamknięte o czym poinformuję w odpowiednim czasie.
24 października 2021|