XXXII niedziela zwykła – 07.11.2021 

XXXII niedziela zwykła – 7.XI.2021 

 1. We wtorek – święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki na Lateranie,
 2. W środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 3. W czwartek – św. Marcina z Tours – biskupa. Od godz. 16.30- adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem św. i wypominkami za zmarłych oraz Msza Święta.
 4. W piątek – św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.
 1. Przyszła niedziela druga miesiąca. Będziemy przeżywać XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Solidarni z Libanem. Liban zamieszkuje 7 mln mieszkańców. Z czego 2,1 mln to chrześcijanie – 35%.Muzułmanie stanowią 59 %. Po wszystkich Mszach Św. składka do puszek na Kościół w Libanie.
 2. Po sumie w niedzielę – zmiana tajemnic dla róż ze szkoły podstawowej.
 1. W czwartek 11 listopada – 103 rocznica ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. W Sędziszowie Młp. uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 uroczystą Mszą Św. w FARZE. Bardzo prosimy i wywieszenie flag narodowych.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w piątek – po nabożeństwie – z uczniami klasy VIII, kandydatami do sakramentu bierzmowania.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Stanisław Róg, Stefania Bochenek, Stanisław Pasela.
 1. Podczas kwesty na utrzymanie cmentarza w dniu 1 listopada  – wierni odwiedzający cmentarz w Górze Ropczyckiej, złożyli 16 334, 55 zł.120$. Z Ks. Proboszczem z Góry Ropczyckiej dziękujemy za złożone ofiary. 

Z historii: 

 • 11 listopada 1896 r. urodził się pułkownik Leopold Lis – Kula, legionista, ulubiony żołnierz Józefa Piłsudskiego. Zginął w wojnie z Ukraińcami w 1919 r. Stał się symbolem młodzieży, która wyruszyła do walki o niepodległą Ojczyznę i tę niepodległość wywalczyła. 
 • 13 listopada 1948 r. papież Pius XII mianował ks. bpa Stefana Wyszyńskiego arcybiskupem gnieźnieńsko-warszawskim prymasem Polski.
 • 13 listopada 1924 r. Władysław Reymont otrzymał literacką Nagrodę Nobla za powieść CHŁOPI.
 • 15 listopada 1916 r. zmarł Henryk Sienkiewicz (ur. 1846). Laureat Literackiej Nagrody Nobla w 1905 r.

 

6 listopada 2021|