XXXIII niedziela zwykła – 14.11.2021

XXXIII niedziela zwykła – 14.XI.2021

1. W środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
  2. W czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózka, dziewicy i męczennicy, patronki naszej diecezji. Od godz.16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 -Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Różaniec z wypominkami i Msza Św.,
  3. W sobotę- św. Rafała Kalinowskiego.  Na zakończenie Eucharystii błogosławieństwo relikwiami św. Rafała.
  1. Trzeci piątek miesiąca – litania do św. Jana Pawła II.
  1. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszach Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przed sumą o godz. 10.00 różaniec z wypominkami.
  2. Bóg zapłać z ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Eugeniusz Drozd , Feliks Pazdan, Krzysztof Drozd.
  1. Przyszła niedziela, trzecia miesiąca składka na prace parafialne.

• 19 listopada 1557 roku – w Bari zmarła królowa Bona Sforza (ur. 1494 r.), wdowa po Zygmuncie I Starym , matka Zygmunta Augusta. Zwolenniczka wzmocnienia władzy królewskiej.
  • 22 listopada 1599 r. – Ukazało się pierwsze wydanie Biblii w tłumaczeniu na język polski ks. Jakuba Wujka, jezuity, używane do połowy XX w.
  • 18 listopada 1655 r. – Armia szwedzka pod wodza gen. Mullera rozpoczęła oblężenie Jasnogórskiego klasztoru . Garstka obrońców, złożona z braci zakonnych i grupki rycerzy, zachęcona przez przeora Augustyna Kordeckiego, podjęła nierówną walkę, broniąc klasztoru.
  • 22 listopada 1918 r. – Lwów otrzymał od Józefa Piłsudskiego Order Virtuti Militari za bohaterska obronę miasta przed Ukraińcami.

14 listopada 2021|