XXXIV niedziela zwykła – 21.11.2021 

XXXIV niedziela zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  – 21.XI.2021 

 1. W poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Jest to święto patronalne tych, którzy pielęgnują śpiew i muzykę kościelną. Pragniemy podziękować p. organiście, chórowi i scholii parafialnej za ubogacanie śpiewem i grą liturgii w naszej świątyni.
 2. W czwartek – od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Różaniec z wypominkami i Msza Św.
 1. Przyszła niedziela – pierwsza ADWENTU. Na zakończenie Mszy Św. o godz. 8.00. poświęcenie opłatków. Przez cały adwent pod chórem będą wystawione opłatki, duży i mały pakiet. Ofiary za opłatki, które będą przeznaczone na utrzymanie Organisty można składać do skarbonek na gazety i na radio Maryja. W tym roku z ofiar złożonych do skarbony na Radio Maryja wpłacono 1000-zł.
 1. Od przyszłej niedzieli coroczna akcja Caritasu Wigilijne Dzieło Pomocy. W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny małe – 5,-zł., duże – 12.-zł.
 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii i w Zagorzycach Górnych będą gościli księża z parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie. Będą głosili kazania, a po wszystkich Mszach Św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na budujący się kościół bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie. Dwa tygodnie temu gościli w parafii Góra Ropczycka
 2. W sobotę o godz. 17.00 Msza Św. z pierwszej niedzieli ADWENTU. Nie będzie kazania, na zakończenie Eucharystii ostatni listopadowy Różaniec połączony z wypominkami.
 1. W ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi w Libanie parafianie złożyli 1538,-zł. Bóg zapłać za ofiary.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • klasy VIII – kandydatów do sakramentu bierzmowania – w sobotę o godz. 15.30
 • w czwartek – po Mszy Świętej – Caritasu Parafialnego
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Zofia Ochał, Stanisław Charchut, Feliks Bochnak 

Z historii

 • 26 listopada 1855 r. – w Konstantynopolu zmarł genialny poeta, publicysta i patriota, wieszcz narodowy Adam Mickiewicz (ur. 1798).
 • 28 listopada 1907 r. – w Krakowie zmarł Stanisława Wyspiański (ur. 1869 r.) wszechstronnie uzdolniony malarz i poeta.
 • 27 listopada 1942 r. – Niemcy rozpoczęli zaplanowaną wcześniej akcję wysiedlania ludności polskiej z ziemi zamojskiej, która miała być zasiedlona przez niemieckich kolonialistów. Szczególnie tragiczny był los dzieci wysiedlonych rodzin.
20 listopada 2021|