IV niedziela Adwentu –  19.12.2021

IV niedziela Adwentu –  19.XII.2021 

  1. W poniedziałek spowiedź przed świętami. Rano po Mszy Św. od godz. 7.30 do 9.30. Po południu od godz. 15.30 do 17.30. Będzie spowiadało dwóch kapłanów z poza parafii. Co 20 minut będzie udzielana Komunia Św. W pozostałe dni tygodnia spowiedź pół godziny przed Eucharystią.
  1. W czwartek od godz.16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. 
  1. W piątek – WIGILIA Bożego Narodzenia, dzień kiedy wieczorem w gronie rodzinnym składając sobie życzenia zasiądziemy do wspólnego stołu. Prosimy, aby podczas wieczerzy wigilijnej odczytać fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa w Betlejem i podtrzymać tradycję śpiewania kolęd. Wigilia jest tradycyjnie  dniem postnym.
  1. W sobotę uroczystość Bożego Narodzenia cztery Msze Św., pasterka o północy, oraz o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. W niedzielę drugi dzień świąt święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W tym roku wypada święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Św. o godz. 6,30, 8.00, 10.30 i 12.00. Na Eucharystii o 8.00 i 10.30. poświęcenie owsa. W pierwszy i drugi dzień świąt nie będzie Mszy Św. popołudniu. Składka z pasterki przeznaczona jest na fundusz obrony życia. Fundusz ten finansuje między innymi Dom Samotnej Matki. Składka z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na działalność Instytutu św. Jana Pawła II w Rzeszowie i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  1. W poniedziałek po świętach Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba, będzie przeżywał imieniny. W naszych modlitwach wypraszajmy dla naszego Pasterza potrzebne łaski.
  1. Prasa katolicka: Niedziela i Gościa Niedzielnego numery świąteczne do nabycia pod chórem.
  1. Pragnę podziękować Paniom z Caritasu za przygotowanie i rozdanie paczek świątecznych. Osobom, które przekazały środki finansowe na ten cel – Bóg zapłać. Do rodaków w Stanach Zjednoczonych zostało wystawnych 75 listów świątecznych. Bardzo dziękuję dwóm parafianom za pomoc w przygotowaniu korespondencji. 
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Bolesław Róg, Alojzy Bochnak, Elżbieta Drozd. 
  1. Bóg zapłać parafianinowi Stanisławowi Czaja za przekazanie choinek do dekoracji kościoła i do dziennego Domu Pobytu dla Seniorów oraz parafiance za ufundowanie tegorocznej dekoracji na święta Bożego Narodzenia. 
  1. W ramach tegorocznej kolędy, po świętach będziemy zapraszać poszczególne rejony na spotkania kolędowe do kościoła. Przebieg spotkania: Msza Św., adoracja Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo kolędowe. Ponieważ nie jest to tradycyjna kolęda, podczas kolędowych spotkań w świątyni nie będą zbierane żadne ofiary.
19 grudnia 2021|