Druga niedziela zwykła  – 16.01.2022  

Druga niedziela zwykła  – 16.I.2022  

 1. Od wtorku 18 stycznia do 25 stycznia przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przewodnią myślą są słowa z Ewangelii św. Mateusza: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”.
 1. W poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego, opata, 
 1. W środęśw. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa głównego patrona diecezji. Uroczysta Msza Św. w katedrze rzeszowskiej o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza. Transmisję przeprowadzi katolickie radio „VIA”.
 2. W piątek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. 
 1. W czwartek – od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
 1. Trzeci piątek miesiąca – litania do św. Jana Pawła II.
 1. Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez Ojca Świętego Franciszka.
 1. Spotkania duszpasterskie: 
 • w czwartek – po Mszy Św. -uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania,
 • w piątek – o godz. 16.00 – próba scholii parafialnej,
 • również w piątek o godz. 16.00 – spotkanie lektorów i ministrantów,
 • a po Mszy Św. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz tych ministrantów i lektorów, którzy czytają na Mszy Św. czytania mszalne i modlitwę wiernych.
 1. Prasę katolicka: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Józef Walczyk, Józef Toton, Krystian Balawender.

Z historii

 • 17 stycznia 1842 urodził się Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, wybitny uczony, autor licznych dzieł naukowych, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusa (sercanki), kanonizowany w 2003 roku. Dewizą jego życia było zawołanie: „wszystko dla Najświętszego Serca Jezusowego przez Niepokalane Ręce Najświętszej Maryi Panny”. 
 • 21 stycznia 1989 r. „nieznani sprawcy” zamordowali ks. Stefana Niedzielaka, proboszcza parafii św. Karola Boromeusza w Warszawie , od lat zaangażowanego w upamiętnienie ofiar komunistycznego i sowieckiego terroru, dlatego po śmierci zyskał miano „ostatniej ofiary Katynia”. Zabójstwa dokonano w tle rozmów w Magdalence, podczas których przygotowywano obrady „okrągłego stołu”.

 

15 stycznia 2022|