III niedziela zwykła – 23.01.2022

III niedziela zwykła – 23.I.2022

1. W poniedziałek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,
  2. We wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
  3. We środę – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
  4. W czwartek – od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  5. W piątek – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
  • w piątek – po Mszy Św. – uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • W niedzielę przyszłą – o godz 13.30 -spotkanie rady parafialnej
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli: Stanisław Mikowski, Ludwik Marciniec, Andrzej Kapusta.

• 25 stycznia 1831 r. – w Warszawie Sejm Królestwa Polskiego – po wybuchu Powstania Listopadowego, uchwalił detronizację cara Mikołaja I – jako króla Polski.
  • 28 stycznia 1885 r. – urodził się Władysław Raczkiewicz (zm. 1947), polityk, prezydent RP na uchodźctwie w latach 1939 – 1947.
  • 29 stycznia 1913 r. – zmarł Władysław Bełza, poeta, publicysta, autor m. in. „Katechizmu młodego Polaka” – Kto ty jesteś? Polak mały…
  • 26 stycznia 1943 r- w obozie koncentracyjnym w Dachau zamordowany został bp Michał Kozal, sufragan Diecezji Włocławskiej, męczennik beatyfikowany przez Jana Pawła II. Autor słów: „Od przegranej orężnej bardziej przeraża upadek ducha u ludzi. Wątpiący staje się mimo woli sojusznikiem wroga”.
22 stycznia 2022|