Czwarta niedziela Wielkiego Postu – 27.03.2022

IV niedziela Wielkiego Postu – 27.III.2022

Po zmianie czasu od przyszłego tygodnia – Msze Święte i nabożeństwa po południu o godz. 18.00.

Msza Św. niedzielna w sobotę jeszcze do świąt. Po świętach wracamy do starego porządku.

1. Wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30. A o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  1. W czwartek rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej, które poprowadzi ks. mgr Ryszard Wacek.
  1. W piątek – rekolekcje dla wszystkich parafian, które prowadzi ks. mgr Ryszard Górowski, marianin.
  2. Chorych, których odwiedzimy w domach w sobotę do południa, proszę zapisywać w zakrystii u p. kościelnego, od dziś do piątku włącznie. Wszystkich parafian starszych i chorych, którzy korzystają z posługi sakramentalnej w pierwszy piątek miesiąca, odwiedzimy w sobotę. Proszę ich nie zapisywać. Dlatego w piątek ks. Jan nie będzie jeździł z Komunią Świętą.
  1. W czwartek – spowiedź – od godz. 17.30.
  2. W pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od godz. 17.00.
  3. Pierwsza sobota miesiąca – od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to ostatnia z pięciu pierwszych sobót miesiąca, które obchodzimy w naszej parafii w nawiązaniu do objawień fatimskich.
  1. Pierwsza niedziela miesiąca. Na wszystkich Mszach Św. składka na Seminarium Duchowne. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w drugą niedzielę kwietnia.
  1. W czwartek – spotkanie Caritasu parafialnego po Mszy Świętej.
  2. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Andrzej Kania, Stanisław Kozek, Daniela Drozd.
  1. W przyszłą niedzielę – panie ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich „Zagorzanki” po wszystkich Mszach Św. będą rozprowadzały palmy. Zachęcamy do nabycia.
  2. We wtorek przyszłego tygodnia na zakończenie rekolekcji będzie składka przeznaczona dla Ojca Rekolekcjonisty – docelowo na Misje święte prowadzone przez księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP – mają 3 placówki misyjne w Ruandzie i 3 placówki w Kamerunie. Na jednej z nich jest prowadzona budowa kościoła. Prowadzą też misje w innych krajach m.in. w Brazylii. Dla tych Parafian, którzy nie będą mogli być we wtorek na zakończenie rekolekcji -zostanie zorganizowana zbiórka do puszek w niedzielę po wszystkich Mszach Świętych. Zachęcamy do ofiarności.

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH – PARAFIA ZAGORZYCE DOLNE 2022

Rekolekcje poprowadzi Ks. mgr Ryszard Górowski –ze Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP, odpowiedzialny za MISJE w zgromadzeniu zakonnym.

1 kwietnia 2022 – pierwszy piątek miesiąca

• 18.00 – Droga Krzyżowa i Msza Św. z nauką na rozpoczęcie rekolekcji.

2 kwietnia 2022 – pierwsza sobota miesiąca

• 9.00 – Msza Św. z nauką dla ogólna dla osób starszych i chorych. Po Mszy Św. odwiedziny chorych w domach.
  • 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • 18.00 – Msza Św. z nauką dla wszystkich. Po Eucharystii nauka stanowa dla młodzieży uczącej się i pracującej.

3 kwietnia 2022 – niedziela

• 8.00 – Msza Św. z nauką ogólną. Po Eucharystii nauka stanowa dla żon i matek.
  • 10.30 – Msza Św. z nauką ogólną. Po Eucharystii nauka stanowa dla mężów i ojców.
  • 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Św.

4 kwietnia 2022  – poniedziałek

• Od godz. 15.00 do 18.00 – spowiedź rekolekcyjna -z przerwą od 16.30 do 17.00.
  • 18.00 – Msza Św. z nauką ogólną dla wszystkich.

5 kwietnia 2022 – wtorek – zakończenie rekolekcji wielkopostnych

• 8.00 – Msza Św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji.
  • 18.00 – Msza Św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji.

………………………………………………………………………………………………………………………….

SZKOŁA PODSTAWOWA – program rekolekcji wielkopostnych 2022 r.

Rekolekcje poprowadzi Ks. mgr Ryszard Wacek – kapelan Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie

31 marca 2022 – czwartek

• 8.00 – Lekcje w szkole
  • 11.00 – Msza Św. z nauką dla dzieci i młodzieży (szkoła podstawowa)

1 kwietnia 2022 – piątek

• 8.00 – Lekcje w szkole
  • 11.00 – Msza Św. z nauką dla dzieci i młodzieży (szkoła podstawowa)
  • 15.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci i młodzieży (szkoła podstawowa)

Uwaga!!! – w czwartek i piątek dzieci mają zapewniony przejazd autokarem ze szkoły do kościoła

3 kwietnia 2022  – niedziela

• 8.00 – Msza Św. z nauką ogólną.
  • 10.30 – Msza Św. z nauką ogólną.
  • 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Św.

4 kwietnia 2022  – poniedziałek

• 10.00 – spotkanie misyjne ks. Ryszardem Górowskim, który był misjonarzem w Rwandzie i Kamerunie. Spotkanie odbędzie się w szkole!!!
  • Od godz. 15.00 do 18.00 spowiedź rekolekcyjna – z przerwą – od 16.30 do 17.00.
26 marca 2022|