DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.04.2022

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.IV.2022

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym. Pragnę podziękować paniom z Caritasu parafialnego za przygotowywane przez lata Dni Seniora, pielgrzymek seniorów, paczek żywnościowych na święta Bożego Narodzenia i Zmartwychwstania Pańskiego oraz pracownikom Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów „Ochronka”, który mieści się w dawnym domu Sióstr. Opieka i pomoc seniorom, osobom starszym, chorym jest wyrazem miłości i miłosierdzia. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Dzień dobra w Ropczycach.
  1. W poniedziałek – święto św. Marka – Ewangelisty,
  2. We wtorek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, PATRONA POLSKI, uroczystość przeniesiona z soboty ze względu na oktawę WIELKANOCY.
  1. W środę 27 kwietnia wizytacja nasze parafii przez Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego – odbywa się co pięć lat.
  • O godz. 10.30 – spotkanie w szkole podstawowej, akademia, spotkanie z nauczycielami i pracownikami. Bardzo proszę, aby dzieci były odświętnie ubrane.
  • O godz. 12.15 – spotkanie z seniorami i pracownikami Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów.
  • O godz. 16.00 – odwiedziny jednej osoby starszej.
  • 17.00 – 17.10 – powitanie Ks. Bpa w naszej świątyni i prezentacje grup duszpasterskich: Rada Parafialna, parafialny Zespół Caritas, Róże różańcowe dorosłych, Stowarzyszenie Przyjaciół Seminarium Duchownego, Liturgiczna Służba Ołtarza – lektorzy i ministranci, schola parafialna, szkolne Koło Caritas, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Róże różańcowe dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej.
  • Na godz. 17.00 – zapraszam członków grup duszpasterskich, kandydatów do sakramentu bierzmowania i dzieci komunijne.
  • 18.00 Msza Św. podczas której Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania uczniom kl. VIII (34 osoby). Nie jest to tylko Eucharystia dla bierzmowanych i ich rodzin. Jest to Msza Św. dla całej parafii, dlatego zapraszam wszystkich, którzy w tej Mszy Św. chcą uczestniczyć. Zapraszam sztandar OSP.
  1. W czwartek od 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  • w poniedziałek – o godz. 16.00 – próba dzieci komunijnych,
  • we wtorek – o godz. 16.30 – próba uczniów kl. VIII przed bierzmowaniem.
  • Spowiedź dzieci komunijnych i ich rodzin – w sobotę – od godz. 17.00 do 18.00.
  • Aby umożliwić Wszystkim, którzy w Łasce Uświęcającej chcieliby przystąpić do sakramentu Bierzmowania oraz Eucharystii organizujemy we wtorek od godz. 15.45 do 16.30 – dodatkowa Spowiedź Święta.
  1. W przyszłą niedzielę – 1 maja – dzień pierwszej Komunii Świętej. Msza komunijna o godz. 12.00. Na pozostałych Mszach Św. – adoracja Najświętszego Sakramentu. Po prymarii – zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
  1. Pragnę podziękować – o czym zapomniałem w poprzednią niedzielę –
  • druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej – za pełnienie warty przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielka Sobotę oraz udział w procesji i Mszy Św. rezurekcyjnej
  • prezesowi Gminnej Spółdzielni – za nieodpłatne przekazanie naszej parafii chlebków do poświęcenia na stół WIELKANOCNY.
  1. Pielgrzymka dzieci komunijnych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – w środę 18 maja.
  2. Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic – uczniów kl. IV w pierwszą rocznicę Komunii Św. odbędzie się  – w czwartek 26 maja

Na pielgrzymki zapraszam także rodziców.

1. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia w stałym miejscu.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Grzegorz Rusin, Janina Skiba, Jadwiga Toton.
  1. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za generalne posprzątanie świątyni i uczniom kl. VIII terenu wokół kościoła i plebanii.
23 kwietnia 2022|