Trzecia  NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2022

Trzecia  NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1.V.2022

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przygotowywali i uczestniczyli w wizytacji naszej parafii przez ks. bpa Edwarda Białogłowskiego:

• dyrekcji, nauczycielom, pracownikom, dzieciom i młodzieży ze szkoły podstawowej,
  • dyrekcji, pracownikom i seniorom z Dziennego Domu Pobytu Caritas,
  • grupom duszpasterskim,
  • wiernym, którzy uczestniczyli we Mszy Św., parafianom i gościom

– Bóg zapłać.

W miesiącu maju Msze Św. na tygodniu o godz. 18.00 z nabożeństwem majowym, w niedzielę nabożeństwo po sumie.

1. Drugiego maja przypada dzień flagi. Bardzo proszę o wywieszenie flag narodowych na 2 i 3 maja, jeśli ktoś posiada można wywiesić również papieskie i Maryjne.
  1. We wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – GŁÓWNEJ PATRONKI OJCZYZNY  i kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.   Msze Św. jak w każdą niedzielę – o godz. 8.00, 10.30 i 16.00.

2. W środę – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Dziękujemy druhom Ochotniczej Straży Pożarnej za społeczną pracę na rzecz mieszkańców naszej miejscowości, parafii i powiatu.
  1. Pierwszy czwartek miesiąca, – od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  1. Pierwszy piątek miesiąca, – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Msza Święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. Spowiedź – w czwartek od godziny 17.00 – w piątek od godz. 16.30.
  3. W pierwszy piątek – odwiedziny parafian w domach z posługą sakramentalną – od godz. 9.00 – według stałego porządku.
  1. Pierwsza sobotę miesiąca, – Msza Św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  1. W przyszłą niedzielę – na sumie dzieci klasy czwartej będą przeżywać rocznicę Komunii Świętej.
  • Próba dzieci klasy czwartej przed rocznicą Komunii Świętej – w środę – o godz. 16.00.
  • W piątek – po Mszy Św. – spotkanie lektorów i ministrantów oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  1. W niedzielę – po sumie – zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku po chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Janina Toton, Zofia Skiba, Józef Kozek.

• 1 MAJA 1576 r. – w katedrze Wawelskiej odbył się ślub Stefana Batorego z Anna Jagiellonką i koronacja na króla Polski
  • 3 MAJA 1791 r. Sejm Czteroletni zwany Wielkim uchwalił Konstytucję 3-go Maja. Najbardziej demokratyczna w Europie i druga w świecie po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Prawodawcy stworzyli dzieło narodowe w tym znaczeniu, że narodowi podporządkowali króla, rząd, sejm, wojsko i wszystko.
  • 3 MAJA 1915 r. rozpoczęła się bitwa pod Gorlicami, (zwana małym Verdun) podczas, której wojska niemieckie i austriackie przełamały front rosyjski.
  • 3 MAJA 1966 r. na Jasnej Górze odbyły się główne uroczystości 1000-lecia chrztu Polski. Prymas kard. Stefan Wyszyński oddał Naród Polski w „macierzyńską opiekę Maryi”. Komuniści nie wpuścili do Polski Ojca Świętego Pawła VI.
1 maja 2022|