XII niedziela zwykła – 19.06.2022

XII niedziela zwykła – 19.VI.2022

Bóg zapłać – takie podziękowanie składamy parafiankom i parafianom za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność z pocztem sztandarowym i zapewnienie bezpieczeństwa podczas procesji, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, kapeli „Dobre Serca”, ministrantom i lektorom, niosącym chorągwie i feretrony, organiście, kościelnemu, dzieciom komunijnym, chłopcom za dzwonienie, dziewczynkom za sypanie kwiatów i wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w tej eucharystycznej uroczystości – Bóg zapłać.

  1. W czwartekuroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, zakończenie oktawy Bożego Ciała. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Św. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta. Na zakończenie Eucharystii poświęcenie wianków i ziół. Następnie procesja eucharystyczna. Po procesji błogosławieństwo dzieci i rozdanie tradycyjnego cukierka. W czwartek od 16.30 do 18.00 Spowiedź święta przed zakończeniem roku szkolnego i odpustem. Będzie spowiadało trzech albo czterech kapłanów. Podczas Spowiedzi będzie udzielana Komunia Święta. W pozostałe dni tygodnia Spowiedź – jak zawsze – pół godziny przed Eucharystią.

  1. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 8.00 – Msza Św. na zakończenie roku szkolnego. O godz. 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie ma postu, można spożywać mięso i wędliny.
  1. W sobotę uroczystość Niepokalanego Serca NMP – odpust parafialny. Msze Święte jak w każdą niedzielę – o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Sumę odpustową o godz. 10.30 z procesją odprawi ks. Bp. Edward Kawa, sufragan archidiecezji lwowskiej. Dokona także poświęcenia organów i krzyża. Ks. Biskup będzie obecny także na Mszy Św. o godz. 8.00. Zapraszam na uroczystą sumę odpustową scholę parafialną, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci w strojach komunijnych, sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w uroczystych strojach i wszystkich was drodzy siostry i bracia.

  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i miesięczni Promyczek Dobra dla dzieci numer czerwcowy, można nabyć na stoliku pod chórem.
  2. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Adam Kubik, Wiesław Malski, Zbigniew Ochał.
19 czerwca 2022|