XVIII niedziela zwykła – 31.07.2022

XVIII niedziela zwykła – 31.VII.2022

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przygotowali i modlitewnie uczestniczyli w nawiedzeniu naszej parafii przez figurę Matki Bożej Fatimskiej – w 30-sto lecie powstania naszej diecezji.

Jutro rozpoczynamy sierpień miesiąc rocznic narodowych, abstynencji od napojów alkoholowych i modlitwy o trzeźwość narodu.

1. W poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa i doktora Kościoła,
  2. W czwartek – św. Jana Marii Vianneya – kapłana.
  1. We wtorek jest możliwość zyskania odpustu zupełnego „Procjunkuli”.

Warunki: pobożne nawiedzenie bazyliki, sanktuarium lub kościoła parafialnego, połączone z odmówieniem modlitw – „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, sakrament pokuty ( można przystąpić wcześniej czyli być w stanie łaski uświęcającej), Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

1. Pierwszy czwartek miesiąca – od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  2. Pierwszy piątek miesiąca – na zakończenie Eucharystii nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Pierwsza sobota miesiąca – święto Przemienienia Pańskiego. Na zakończenie Mszy Św.- adoracja Najświętszego Sakramentu i litania do Matki Bożej.
  4. W czwartek – spowiedź święta od godziny 17.00, w piątek- od 16.30.
  1. Również w czwartek 4 sierpnia wyrusza – Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 6.30 przy rzeszowskiej Farze.
  1. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca więc adoracja Najświętszego Sakramentu i po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego, można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. W poniedziałek – 22 sierpnia odbędzie się parafialna pielgrzymka do Wadowic ze zwiedzaniem Muzeum Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II i Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt z biletami wstępu do muzeum 90-zł. – od osoby. Bardzo proszę o zapisywanie się do przyszłej niedzieli, bowiem 8 sierpnia w poniedziałek muszę zapłacić za bilety i dlatego muszę znać liczbę osób, które pojadą.

• Jutro tj. 1 sierpnia – przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

31 lipca 2022|