XXV niedziela zwykła – 18.09.2022

XXV niedziela zwykła – 18.IX.2022

Dziś przeżywamy 56 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem „Słuchanie uchem serca”.

1. W poniedziałek – wspomnienie NMP z La Salette, pojednawczyni grzeszników,
  2. We wtorek – męczenników koreańskich św. Andrzeja, kapłana, Pawła i towarzyszy,
  3. W środę – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  4. W czwartek – od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  5. W piątek – św. ojca Pio, kapłana.
  • w piątek – o godz. 17.00 – próba scholi parafialnej,
  • również w piątek – o 17.00 – spotkanie lektorów i ministrantów.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem. Niedziela z drugi czasopismem „Bliżej życia z wiarą”, a w nim Ojciec Pio czytał w sumieniach jak z otwartej księgi, jak zacieśniać relacje mamy z córką. W Niedzieli artykuł o naszej parafii ks. Janusza Sądela „Parafia z ochronki wyrosła”. Zachęcamy do przeczytania.
  1. W przyszłą niedzielę – zbiórka do puszek na nasze diecezjalne radio VIA.

• 20 – 26 września 1920 r. – W wojnie polsko-bolszewickiej, rozegrała się bitwa nad Niemnem, wygrana przez Polaków. Była to ostatnia wielka bitwa wojny polsko-bolszewickiej, która przekreśliła sowieckie plany zawładnięcia Polską.
  • 21 września 1980 r. – W programie pierwszym Polskiego Radia rozpoczęła się pierwsza transmisja niedzielnej Mszy Św. z kościoła św. Krzyża w Warszawie, co wywalczyli strajkujący w sierpniu 1980 roku stoczniowcy.

18 września 2022|