XXVI niedziela zwykła – 25.09.2022

XXVI niedziela zwykła – 25.IX.2022

 1. Od soboty przez cały miesiąc październik Msze Św. z nabożeństwem różańcowym. W niedzielę nabożeństwo różańcowe po sumie. Zachęcamy do udziału w tym pięknym ulubionym przez św. Jana Pawła II nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Jeżeli nie możemy być w świątyni odmówmy codziennie przynajmniej jedną dziesiątkę Różańca świętego.
 2. W sobotę i niedzielę po nabożeństwie będą rozdawane plansze uczestnictwa w Różańcu, również w szkole podstawowej. Naklejki na plansze od soboty. Kto zapełni całą planszę weźmie udział w losowaniu nagród po zakończeniu nabożeństw różańcowych.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo – kapłana, 
 1. W środę – św. Wacława, męczennika,
 1. W czwartek – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
 2. W piątek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
 3.  W sobotę – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła Jest to Pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 1. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca – po wszystkich Mszach Swiętych – adoracja Najświętszego Sakramentu. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne zamiast jesiennych płodów rolnych. Bardzo prosimy w miarę swoich możliwości o wsparcie dla naszego Seminarium.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w piątek – o godz. 17.00 – spotkanie z uczniami kl. VIII, kandydatami do sakramentu bierzmowania.
 • w piątek po Mszy Św. – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. 
 1. Prasę katolicką można nabyć na stoliku pod chórem: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 1. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Caritas Diecezji Rzeszowskiej zwraca się z prośbą o pomoc w organizacji zbiórki płodów rolnych na rzecz schronisk albertyńskich dla kobiet w Racławówce i mężczyzn w Rzeszowie i w Jaśle. W okresie ochronnym mieszka w nich do 140 osób, a w pozostałych do 100 osób. Odbiór płodów rolnych – nastąpi dnia 27 września (wtorek) od godz. 8.00.
 2. W najbliższą niedzielę odpust parafialny – św. siostry Faustyny w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Sędziszowie Małopolskim. Uroczysta suma pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Górnego z poświęceniem nowych organów o godz. 11.00.
 3. Również w niedzielę – Odpust św. Franciszka w Bystrzycy, suma o godz. 11.00.
 4. W parafii Nockowa – wizytacja Ks. Bpa Ordynariusza Jana Wątroby.
24 września 2022|