XXIX niedziela zwykła – 16.10.2022

XXIX niedziela zwykła – 16.X.2022

1. W poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  1. We wtorek – święto św. Łukasza EWANGELISTY,
  2. W czwartek – św. Jana Kantego, kapłana. Od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem  i Msza Święta.
  3. W sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II – litania do świętego papieża.
  1. 19 października 1984 r. w drodze powrotnej z Mszy Św. za Ojczyznę, w Bydgoszczy, został porwany i brutalnie zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa ks. Jerzy Popiełuszko, kapelan „SOLIDARNOŚCI”. Beatyfikowany 6 czerwca 2010.

Za tydzień – w niedzielę 23 października będziemy gościć w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i nauczanie Męczennika naszych czasów. Przez cały dzień będzie można obejrzeć w kościele przejmującą wystawę poświęconą księdzu Jerzemu Popiełuszce, a po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie też można nabyć oryginalne nagrania 16 całych kazań ks. Jerzego wydanych na płytach.

1. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na Misje Święte.
  1. Bardzo prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu Różaniec poprowadziły róże:
  • w poniedziałek, – św. Floriana – Stanisława Paseli i św. Jana XXIII – Czesława Maciołka
  • we wtorek – róża klasy IV i VI – dzieci fatimskich i św. Dominika Savio,
  • w środę – róża klasy V – bł. kard. Stefana Wyszyńskiego,
  • w czwartek – kapłani,
  • w piątek – róża klasy VII i VIII – św. Stanisława Kostki i św. Maksymiliana Kolbe,
  • w sobotę – św. Józefa Sebastiana Pelczara – Marii Gałkowskiej.
  • w piątek – o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej,
  • również – w piątek – o 16.00 – spotkanie lektorów i ministrantów.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem. W zakrystii można nabyć MISYJNY kalendarz ścienny na 2023 rok. Kupując kalendarz wspieramy Misje Święte.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Maria Ochał, Grażyna Pieprzak, Jan Piczak.
  1. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Sędziszowie Małopolskim zaprasza na Dekanalne Czuwanie Młodzieży – W piątek – 21 października o godz. 19.00. Msza Święta, modlitwa i spowiedź.

• 19 października 1466 r. –W Toruniu został podpisany pokój Polski z Zakonem Krzyżackim. Zakończyła się trwająca 13 lat wojna. Polska odzyskała Pomorze Gdańskie, Malbork i Warmię.
  • 19 października 1813 – W nurtach Elstery, po bitwie pod Lipskiem, osłaniając odwrót wojsk napoleońskich, zginął książę Józef Poniatowski. Wódz naczelny Wojsk Polskich Księstwa Warszawskiego. Jako bohater narodowy spoczął w podziemiach Katedry Wawelskiej.
  • 22 października 1948 r. – Zmarł w Warszawie ks. kard. August Hlond, Prymas Polski, arcybiskup gnieźnieńsko – warszawski. Miał 67 lat. W testamencie napisał: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej”.
15 października 2022|