XXVII niedziela zwykła – 02.10.2022

XXVII niedziela zwykła – 2.X.2022

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Różańcowych, każdego dnia na tygodniu o godz. 17.00 – Eucharystia i Różaniec święty. W niedzielę – po sumie.
  1. W czwartek od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej połączona z Różańcem i Mszą Św.
  1. W środę – na zakończenie Mszy Św. poświęcenie i rozdanie różańców uczniom klasy III, jako przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej.
  1. W pierwszy czwartek miesiąca – litania do Najświętszej Krwi Chrystusa.
  1. Pierwszy Piątek Miesiąca, Msza Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z Różańcem.
  1. W czwartek – spowiedź od godz.16.00, a w piątek od 15.30.
  1. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu Różaniec święty poprowadziły róże:
  • w poniedziałek – św. Wojciecha, Genowefy Bochenek,
  • we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, Marii Gałkowskiej,
  • w środę – uczniowie kl. III,
  • w czwartek – kapłani,
  • w piątek – róża uczniów kl. VIII, św. Maksymiliana Marii Kolbe i św. Rity,
  • w sobotę – św. Jana Chrzciciela, Marii Zawiślak.
  • w środę – po nabożeństwie – z rodzicami dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.
  • w piątek – o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej,
  • również – o godz. 16.00 – lektorów i ministrantów.
  • W piątek – po nabożeństwie – z rodzicami i uczniami kl. VIII, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.
  • W niedzielę – po sumie – zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej.
  1. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Do końca października w zakrystii można składać wypominki listopadowe i roczne. Kartki wypominkowe są wyłożone na filarach z tyłu świątyni, przy gazetach, figurze św. Antoniego i w zakrystii.
  1. We wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zakonnika
  2. W środę – św. siostry Faustyny Kowalskiej,
  3. W piątek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  4. W sobotę – pielgrzymka Apostolatu Margaretka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 6.15.
  1. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Caritas Diecezji Rzeszowskiej wyraża wdzięczność i dziękuje wszystkim, którzy przekazali płody rolne na rzecz schronisk albertyńskich dla kobiet w Racławówce i mężczyzn w Rzeszowie i Jaśle – Bóg zapłać.

• 8 października 1910 – We Lwowie zmarła Maria Konopnicka (ur. 1842), wybitna poetka, autorka nowel i opowiadań dla dzieci np. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”.
  • 8 października 2007 – Zmarł ks. Zdzisław Peszkowski (ur. 1918), ocalony z nieludzkiej ziemi. Całe życie poświęcił upamiętnieniu ofiar sowieckiego terroru, kapelan Rodzin Katyńskich.
1 października 2022|