XXX niedziela zwykła – 23.10.2022

XXX niedziela zwykła – 23.X.2022 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy TYDZIEŃ MISYJNY. Obecnie na misjach posługuje 1800 polskich misjonarek i misjonarzy. W stosunku do roku ubiegłego liczba ta zmniejszyła się o 29 osób. Posługują oni w 99 krajach na wszystkich kontynentach. W szeregach polskich misjonarzy jest 26 biskupów. Wśród nich bp Krzysztof Kudławiec w Ekwadorze, pochodzący z naszej diecezji. Kościół misyjny prowadzi przeszło 73 000 przedszkoli, 103 000 szkół podstawowych, 49 000 szkół średnich, 5 200 szpitali i przeszło 15 000 przychodni.  
 1. W czwartek od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem i Msza Święta.
 1. W piątek – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 1. Spotkania duszpasterskie: 
 • w czwartek – po Mszy Św. – uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania,
 • w piątek – po nabożeństwie – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 1. Bardzo prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu modlitwę Rożańcową poprowadziły róże:
 • w poniedziałek – św. Józefa – Lucyny Kałdan,
 • we wtorek – św. Faustyny – Haliny Gwiżdż,
 • w środę – uczniowie kl. III, którzy przygotowują się do I Komunii Świętej oraz klasa pierwsza i druga,
 • w czwartek – kapłani
 • w piątek – Miłosierdzia – Urszuli Magdoń,
 • w sobotę – św. Jana Chrzciciela – Janiny Zawiślak.
 1. Niebawem rozpoczniemy miesiąc listopad – czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W sobotę od 15.30 Spowiedź święta przed uroczystością Wszystkich Świętych i pierwszym piątkiem miesiąca listopada. W pozostałe dni tygodnia – pół godziny przed Mszą Świętą.
23 października 2022|