Pierwsza niedziela Adwentu – 27.11.2022

Pierwsza niedziela Adwentu – 27.XI.2022

 1. Rozpoczynamy ADWENT, który jest pobożnym i radosnym czasem przygotowania do świat Bożego Narodzenia. Zachęcamy do modlitwy, korzystania z sakramentu Pokuty i Komunii Św., udziału w Mszach Św. roratnich, które mają na celu uwielbienie Matki Najświętszej rodzicielki Syna Bożego i wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych. W piątek i sobotę przed Mszą Św. będą śpiewne Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Msze św. roratnie przez cały tydzień od poniedziałku do soboty.
 1. We środę – święto św. Andrzeja Apostoła, 
 1. W niedzielę – św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
 2. Pierwszy czwartek miesiąca, wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. A o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
 1. Pierwszy piątek miesiąca, Msza Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. Spowiedź święta: w czwartek – od godz. 16.30, w piątek – od godz. 16.00. W pozostałe dni tygodnia jak zawsze spowiedź pół godziny przed Mszą Św.
 1. Pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy do odprawienie 5 pierwszych sobót miesiąca. Mają one charakter przeproszenia i dziękczynienia związanie są z objawieniami w Fatimie. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, część Różańca świętego, litania do Matki Bożej, 15 minutowa adoracja prywatna. Zapraszamy parafian na to wyjątkowe nabożeństwo. O godz. 18.00 Msza Święta.
 1. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po wszystkich Mszach Św. zbiórka do puszek na ten cel. Prosimy w miarę swoich możliwości o wsparcie tego szczytnego celu. W naszej parafii jest róża różańcowa św. ojca Pio. Tworzą ją parafianie, którzy ze względu na wiek i choroby nie mogą uczęszczać do kościoła.
 1. Spotkania duszpasterskie: 
 • w piątek – o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej.
 • w piątek – po nabożeństwie – lektorów i ministrantów.
 1. W niedzielę – po sumie – przybędzie do nas św. Mikołaj, tak przez wszystkich oczekiwany. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Paczki św. Mikołaj możne przywozić w sobotę przed lub po Mszy Św. i w niedzielę do południa. Proszę, aby schola zagrała w niedzielę podczas odwiedzin św. Mikołaja.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Proszę, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Józef Pupa, Maria Czółno.
 1. Od dziś rusza akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Caritasu, w zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny – małe i duże świece.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Pragnę podziękować naszemu parafianinowi Adamowi Nowakowi za przygotowanie krzewów do przezimowania. 

Z historii

 • 1 grudnia 1415 r. – urodził się Jan Długosz, kronikarz, sekretarz i kanclerz bpa Zbigniewa Oleśnickiego, wychowawca synów króla Kazimierza Jagiellończyka, napisał „Historię Polski”.
 • 2 grudnia 1872 r. – zmarł Wincenty Pol – miał 65 lat, poeta i piewca piękna polskiej ziemi.
 • 5 grudnia 1925 r. – zmarł w Warszawie Władysław Reymont, autor m. in. „Chłopów” i „Ziemi obiecanej”.
 • 3 grudnia 1974 r. – w Karagandzie zmarł, apostoł Kazachstanu, bł. Ks. Władysław Bukowiński – miał 68 lat. Dobrowolnie pozostał w Związku Radzieckim, aby nieść posługę pozostałym tam Polakom, za co 13,5 roku spędził w łagrach na zesłaniu.

 

27 listopada 2022|