XXXII niedziela zwykła – 06.11.2022

XXXII niedziela zwykła – 6.XI.2022 

 1. We środę – święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki na Lateranie,
 2. W czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z różańcem i wypominkami za zmarłych oraz Msza Święta.
 3. W sobotę – św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.
 1. W piątek – 11 listopada – 104 rocznica ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. W Sędziszowie Młp. uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 uroczystą Mszą Św. w FARZE. Bardzo prosimy i wywieszenie flag narodowych.
 1. Przyszła niedziela – druga miesiąca. Będziemy przeżywać XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Solidarni z Ukrainą. Im dłużej trwa wojna, tym większe ryzyko obojętności. Potrzebna jest pomoc na miejscu. W kraju wojny Kościół staje się wszystkim: szpitalem, noclegownią i stołówką. Ukraina ma 43,5 mln mieszkańców. 86 % to chrześcijanie: prawosławni, katolicy i grekokatolicy. Po wszystkich Mszach Św. składka do puszek na Kościół na Ukrainie, który niesie pomoc poszkodowanym przez wojnę na miejscu – o czym mówił ks. bp Edward Kawa podczas odpustu w czerwcu tego roku.
 1. W niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej.
 1. Spotkania duszpasterskie: 
 • w piątek – o godz. 16.00 – z uczniami klasy VIII, kandydatami do sakramentu bierzmowania,
 • w piątek – po nabożeństwie – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem. 

Z historii

 • 11 listopada 1896 r. – urodził się pułkownik Leopold Lis – Kula, legionista, ulubiony żołnierz Józefa Piłsudskiego. Zginął w wojnie z Ukraińcami w 1919 r. Stał się symbolem młodzieży, która wyruszyła do walki o niepodległą Ojczyznę i tę niepodległość wywalczyła. 
 • 13 listopada 1948 r. – papież Pius XII mianował ks. bpa Stefana Wyszyńskiego arcybiskupem gnieźnieńsko-warszawskim prymasem Polski.
 • 13 listopada 1924 r. – Władysław Reymont otrzymał literacką Nagrodę Nobla za powieść CHŁOPI.
 • 15 listopada 1916 r. – zmarł Henryk Sienkiewicz (ur. 1846). Laureat Literackiej Nagrody Nobla w 1905 r.
5 listopada 2022|