XXXIII niedziela zwykła – 13.11.2022

XXXIII niedziela zwykła – 13.XI.2022 

 1. W czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Różaniec z wypominkami i Msza Św.
 1. Trzeci piątek miesiąca – wspomnienie bł. Karoliny Kózka, dziewicy męczennicy, współpatronki naszej diecezji oraz – litania do św. Jana Pawła II. 
 1. W przyszłą niedzielę – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszach Św. o godz. 8.00 i 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Eucharystii o godz. 10.30 – Różaniec z wypominkami.
 1. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na prace parafialne. Budynek magazynu został w środku pomalowany. Do wykonania pozostała posadzka i antresola, podwieszany sufit. Obiecał to wykonać Parafianin. Za wszystkie prace wykonane w ostatnim czasie dziękuję.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w piątek – o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej.
 • w piątek – po nabożeństwie – spotkanie lektorów i ministrantów. 
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Dorota Miś, Stanisław Drozd, Iwona Drozd. 

Z historii

 • 19 listopada 1557 roku – w Bari zamarła królowa Bona Sforza (ur. 1494 r.), wdowa po Zygmuncie I Starym, matka Zygmunta Augusta. Zwolenniczka wzmocnienia władzy królewskiej.
 • 22 listopada 1599 r. – ukazało się pierwsze wydanie Biblii w tłumaczeniu na język polski ks. Jakuba Wujka, jezuity, używane do połowy XX w.
 • 18 listopada 1655 r. – armia szwedzka pod wodzą gen. Mullera rozpoczęła oblężenie Jasnogórskiego klasztoru. Garstka obrońców, złożona z braci zakonnych i grupki rycerzy, zachęcona przez przeora Augustyna Kordeckiego, podjęła nierówną walkę, broniąc klasztoru.
 • 22 listopada 1918 r. – Lwów otrzymał od Józefa Piłsudskiego Order Virtuti Militari za bohaterską obronę miasta przed Ukraińcami.
12 listopada 2022|