26.12.2022, poniedziałek – Święto św. Szczepana.

26.XII.2022, poniedziałek – Święto św. Szczepana pierwszego męczennika

Wyrażam serdecznie Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Narodzenia, paniom Marcie i Genowefie za przygotowanie pięknej dekoracji, szopki w świątyni, osobom pomagającym, kapeli „Dobre Serca”, scholi parafialnej, organiście, kościelnemu, lektorom i ministrantom. Wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu pracowali w świątyni i na plebanii – Bóg zapłać. Wszystkim gościom i parafianom za wspólną modlitwę – Bóg zapłać.

  1. We wtorek – święto św. Jana APOSTOŁA I EWANGELISTY. Na zakończenie Mszy Św. poświęcenie wina,
  2. W środę – święto świętych MŁODZIANKÓW – męczenników,
  3. W piątek – święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. 
  1. W sobotę – wspomnienie św. Sylwestra I – papieża. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku o godz. 16.00 – Msza Św., adoracja Najświętszego Sakramentu z litanią do Matki Bożej i hymn Ciebie Boga wysławiamy…
  1. Przyszła niedziela to pierwszy dzień Nowego Roku 2023 i pierwsza miesiąca – na zakończenie każdej Mszy Świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Eucharystii o godz. 8.00 – zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę z kalendarzem ściennym, Gościa Niedzielnego i dwumiesięcznik Misyjne Drogi, można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Krystian Nowak i Anna Toton oraz Zofia Stec – z początkowych nr miejscowości.
  2. Jutro rozpoczynamy wizytę duszpasterską- kolędę –  Do piątku codziennie od godz. 8.30. Bardzo prosimy o przysłanie samochodów po księży – na godzinę 8.10. Prosimy również o przygotowanie przez dzieci i młodzież – zeszytów do religii.   
25 grudnia 2022|