Czwarta niedziela Adwentu –  18.12.2022 

Czwarta niedziela Adwentu –  18.XII.2022 

 1. W nadchodzącym tygodniu za względu na okres spowiedzi we wszystkich parafiach – Msze Św. w naszej świątyni będą rano, oprócz wtorku. We wtorek – Eucharystia o godz. 17.30.
 1. We wtorek 20 grudnia – będzie tutaj spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia od godz. 14.30 do 17.30 – z przerwą od godz. 16.00 do 16.30. Będzie spowiadało pięciu kapłanów. Podczas spowiedzi – co 20 minut będzie udzielana Komunia Święta.
 1. W czwartek rano – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. 
 1. W sobotę WIGILIA Bożego Narodzenia, dzień kiedy wieczorem w gronie rodzinnym składając sobie życzenia zasiądziemy do wspólnego stołu. Prosimy, aby podczas wieczerzy wigilijnej odczytać fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa w Betlejem i podtrzymać tradycję śpiewania kolęd. Wigilia jest tradycyjnie dniem postnym.
 1. niedzielę – w uroczystość Bożego Narodzenia będą trzy Msze Św.: pasterka – o północy, Msza św.- o godz. 8.00, oraz o 10.30.
 2. W poniedziałek drugi dzień świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Również trzy Msze Św.: o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Na Eucharystii o 8.00 i 10.30. poświęcenie owsa. W pierwszy i drugi dzień świąt nie będzie Mszy Św. po południu.
 3. Składka z pasterki przeznaczona jest na fundusz obrony życia. Fundusz ten finansuje między innymi Dom Samotnej Matki. Składka z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na działalność Instytutu św. Jana Pawła II w Rzeszowie i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 1. We wtorek po świętach Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba, będzie przeżywał imieniny. W naszych modlitwach wypraszajmy dla naszego Pasterza potrzebne łaski.
 1. Prasa katolicka: Niedziela i Gościa Niedzielnego numery świąteczne do nabycia pod chórem.
 1. Pragnę podziękować Paniom z Caritasu za przygotowanie i rozdanie paczek świątecznych. Osobom, które przekazały środki finansowe na ten cel – Bóg zapłać.
 2. Do rodaków w Stanach Zjednoczonych zostało wystawnych 75 listów świątecznych. Bardzo dziękuję parafianom za pomoc w przygotowaniu korespondencji. 
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Marek Kurowski, Teresa Żegleń, Krystyna Toton.
 1. Bóg zapłać parafianinowi Stanisławowi Czaja za przekazanie choinek do dekoracji kościoła oraz parafiance za przekazanie 500,-zł. na dekorację świąteczną naszej świątyni.
 1. Sakrament Pokuty w pobliskich parafiach: 
 • w Zagorzycach Górnych – w środę od godz. 14.30 do 17.30,
 • w Górze Ropczyckiej – w czwartek od godz. 15.00 do 18.00.
 • W sanktuarium Miłosierdzia na tzw. trójkącie w Sędziszowie Młp. – w czwartek cały dzień od godz. 9.00 do 19.30 z przerwami,
 • w sędziszowskiej Farze – w piątek od godz. 9.00 do 18.00 z przerwami.
 • Spowiadają także każdego dnia Ojcowie Kapucyni w klasztorze. 
 1. W tym roku odbędzie się tradycyjna kolęda – wizyta duszpasterska. Rozpoczęcie bezpośrednio po świętach. Bardzo prosimy o przygotowanie przez dzieci i młodzież – zeszytów do Religii dla sprawdzenia
 1. Informacje o parkingu. Jest on porządkowany. Mam obiecane, że do świąt zostanie uporządkowany teren po prawej stronie wjeżdżając na parking i do świąt przynajmniej na jakiś czas przepakowany sprzęt i maszyny budowlane. Będzie więc znacznie więcej miejsc parkingowych. Można także parkować przed plebanią i wokół świątyni, kostka jest odśnieżona.
20 grudnia 2022|