Druga niedziela Adwentu – 04.12.2022

Druga niedziela Adwentu – 4.XII.2022 

 1. We wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,
 2. W środę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. 
 1. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej świątyni Msze Św. 7.00 i 17.00. Na zakończenie popołudniowej Eucharystii poświęcenie i rozdanie uczniom klasy trzeciej medalików jako przygotowanie do pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami uczniów klasy trzeciej.

Od godz. 11.30 do 12.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu.

Adoracja jest związana z objawieniami Matki Bożej 8.XII.1947 r. w Montichiari włoskiej pielęgniarce Pierinie Gilli. Maryja powiedziała:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla Świata. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne  jak mur poruszone będą łaską Bożą i znowu staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich”.

 1. W sobotę adwentowy dzień chorych. Spowiedź dla osób starszych i chorych od godz. 8.15 w kościele. O godz. 9.00 – Msza Święta i litania do Matki Bożej. A od 10.00 odwiedziny w domach. Bardzo proszę starszych i chorych, których odwiedzimy w domu zapisywać w zakrystii do piątku włącznie.
 1. Przyszła niedziela druga miesiąca po sumie zmiany tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej.
 1. Spotkania duszpasterskie: 
 • w czwartek – po Mszy Św. – uczniów kl. ósmej, kandydatów do sakramentu bierzmowania,
 • w piątek – po Mszy Św. – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. 
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Alojzy Ochab, Emilia Czerwiec, Józef Sroka.
 2. Bardzo proszę, aby schola parafialna ubogaciła śpiewem święta Bożego Narodzenia. 

Z historii

 • 6 grudnia 1827 r. – zmarł Jan Paweł Woronicz, abp metropolita warszawski i ostatni prymas Królestwa Polskiego. Autor patriotycznych wierszy.
 • 8 grudnia 1927 r. – w Niepokalanowie odbyło się poświęcenie nowo wybudowanego klasztoru oo. Franciszkanów, który w krótkim czasie stał się głównym centrum działalności ewangelizacyjnej o. Maksymiliana Kolbego.
 • 9 grudnia 1918 r. – został założony Katolicki Uniwersytet Lubelski. Inicjatorem założenia i pierwszym rektorem był ks. Idzi Radziszewski.
3 grudnia 2022|