Niedziela – Nowy Rok – 01.01.2023

Niedziela – uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1.I.2023

 

  1. Pierwszy czwartek miesiąca – od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta. Spowiedź od godz. 16.00. Będzie spowiadał ks. Jan.
  1. W piątek – 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte jak w niedzielę o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Na zakończenie wszystkich Eucharystii poświęcenie kadzidła i kredy. Kredę i kadzidło do oznaczenia drzwi naszych domów, będzie można otrzymać w zakrystii po Eucharystii. W tym dniu przypada rocznica sakry biskupiej Ks. Biskupa Kazimierza Górnego i Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Składka przeznaczona będzie na Misje Święte. W piątek ze względu na uroczystość nie ma postu. Spowiedź przed każdą Mszą Św. Kalendarze uczestnictwa w pierwszym piątku będzie można podpisać po Eucharystii w zakrystii.
  1. Pierwsza sobota miesiąca. Druga z pięciu pierwszych sobót miesiąca, które obchodzimy. Jest to nabożeństwo wynagradzające za pięć bluźnierstw przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi: bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu, Jej dziewictwu, Bożemu Macierzyństwu, za wpajanie w serca dzieci obojętności, pogardy, a nawet odrazy do Maryi. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, część Różańca świętego, litania do Matki Bożej oraz 15 minutowa adoracja w ciszy i Msza Święta. Proszę, aby Różaniec święty poprowadziły róże Miłosierdzia Bożego – Urszuli Magdoń i św. s. Faustyny Haliny Gwiżdż. 
  1. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego – kończy się okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego – święta Matki Bożej Gromnicznej – Ofiarowania Pana Jezusa. Jest to druga niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych – dla róż ze szkoły podstawowej.
  1. Ks. Jan odwiedzi starszych i chorych parafian z posługą sakramentalną w pierwszą sobotę od godz. 9.00. Bowiem w piątek przypada uroczystość Trzech Króli.
  1. Prasę katolicką: Niedziela można nabyć po chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary za sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Jan Toton, Bronisława Bizoń, Antoni Kujda.
31 grudnia 2022|