Trzecia  Niedziela Adwentu – 11.12.2022 r.

Trzecia  Niedziela Adwentu – 11.XII.2022 r.

1. We wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  2. W środę – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  1. W czwartek – od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  1. W piątek rozpoczęcie Nowenny przed uroczystością Bożego Narodzenia.
  • w czwartek – po Mszy Św. – z uczniami kl. VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  • W piątek – o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej,
  • Również w piątek – o godz. 16.00 –spotkanie lektorów i ministrantów,
  • a po Mszy Św. – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Bardzo proszę mamy lektorów i ministrantów o wypranie alb i komż, które synowie przyniosą do domu.

1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Zbigniew Miś, Antoni Bochnak, Jan Terlecki.
  1. Przyszła niedziela trzecia miesiąca, zamiast składki na prace w parafii, będzie składka na ogrzewanie kościoła.
  1. Spowiedź święta przed Bożym Narodzeniem, będzie w naszej parafii za tydzień we wtorek 20 grudnia. Będzie spowiadało przynajmniej 4 kapłanów.

• 13 grudnia 1981 r. – wprowadzono stan wojenny. W kopalni „Wujek” w Katowicach podczas pacyfikacji strajku przez ZOMO zginęło 9 górników. W tym czasie wiele osób zostało uwięzionych ograniczona znacznie prawa wolnościowe Polaków.
  • 18 grudnia 1968 r. zmarł Stanisław Pigoń, historyk literatury polskiej i rektor Uniwersytetu im. Stefana Batorego w Wilnie, od 1929 r. kierownik katedry literatury polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wybitny uczony, wielki autorytet. Kondukt pogrzebowy prowadził jego uczeń ks. bp Karol Wojtyła. Jest nam bliski, bo pochodził z niedalekiej Komborni.
  • 19 grudnia 1423 r.- został wyświęcony na biskupa Zbigniew Oleśnicki (1389-1455). Był pierwszym w historii polskiego Kościoła duchownym, który został kardynałem.

10 grudnia 2022|