Czwarta niedziela zwykła – 29.01.2023 

Czwarta niedziela zwykła – 29.I.2023 

  1. W czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Na obydwu Eucharystiach – poświęcenie gromnic. Przed rozpoczęciem popołudniowej Eucharystii – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to dzień życia konsekrowanego, modlimy się za osoby, które w zakonach i zgromadzeniach zakonnych służą Panu Bogu i człowiekowi. Pamiętajmy o siostrach zakonnych pochodzących z naszej parafii. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca. 
  1. Pierwszy piątek miesiąca – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorób gardła. O godz. 17.00 – Msza Św., adoracja Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po adoracji poświęcenie jabłek i specjalna modlitwa nad wiernymi przez wstawiennictwo św. Błażeja. W pierwszy piątek odwiedziny parafian w domach z posługą sakramentalną – od godz. 9.00.
  1. W czwartek spowiedź od godz. 16.00 w piątek od godz. 15.30. W piątek będziemy spowiadali we dwóch z o. Kapucynem.
  1. Pierwsza sobota miesiąca, jest to trzecia z pięciu pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, część Różańca świętego, adoracja w ciszy i Msza Święta. Ma ona charakter wynagrodzenia Niepokalanemu Serca NMP za bluźnierstwa.
  1. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca, zamiast kazań – adoracja Najświętszego Sakramentu. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. Jest to także wspomnienie św. Agaty. Po wszystkich Mszach Św. poświęcenie soli i chleba.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli: Bogdan Bizoń, Ryszard Wilusz, Stanisław Kozek, Marian Kozek,
28 stycznia 2023|