Druga niedziela zwykła  – 15.01.2023  

Druga niedziela zwykła  – 15.I.2023  

 1. Od środy 18 do środy 25 stycznia przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przewodnią myślą są słowa z księgi proroka Izajasza: „Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości”.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Antoniego – opata, 
 1. W czwartekśw. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa – głównego patrona diecezji. Uroczysta Msza Św. w katedrze rzeszowskiej o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza.
 2. W sobotę – św. Agnieszki – dziewicy i męczennicy. 
 1. W czwartek od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
 1. Trzeci piątek miesiąca – litania do św. Jana Pawła II.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Czesław Magdoń, Tadeusz Róg, Stanisław Pazdan.
 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Z ks. Janem składamy serdeczne Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie, rozmowy, przygotowane posiłki i złożone ofiary. W naszej parafii jeden co nie przyjmuje kolędy.
 1. Rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów, które od wiosny prowadzi remont drogi i wykonuje chodniki w zamian za użytkowanie naszego parkingu w czwartek wykonało nawierzchnię asfaltową szerokości 3m i długości 80m w sumie 240m2. Zabiegałem, aby odpłatnie firma położyła jeszcze dwa albo trzy takie pasy czyli 9m szerokości no 80 długości, ale rozmowa zostały odłożone do początku lutego. Wszystko też będzie zależeć od ceny za metr kwadratowy. Temat wyasfaltowania parkingu był bardzo często poruszany przez parafian po kolędzie.

Z historii

 • 17 stycznia 1842 urodził się Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, wybitny uczony, autor licznych dzieł naukowych, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusa (sercanki), kanonizowany w 2003 roku. Dewizą jego życia było zawołanie: „wszystko dla Najświętszego Serca Jezusowego przez Niepokalane Ręce Najświętszej Maryi Panny”. 
 • 21 stycznia 1989 r. „nieznani sprawcy” zamordowali ks. Stefana Niedzielaka, proboszcza parafii św. Karola Boromeusza w Warszawie, od lat zaangażowanego w upamiętnienie ofiar komunistycznego i sowieckiego terroru, dlatego po śmierci zyskał miano „ostatniej ofiary Katynia”. Zabójstwa dokonano w tle rozmów w Magdalence, podczas których przygotowywano obrady „okrągłego stołu”.
14 stycznia 2023|