Trzecia niedziela zwykła – 22.01.2023

Trzecia niedziela zwykła – 22.I.2023 

 1. We wtorek – św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła,
 2. We środę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie tygodnia modlitw jedność chrześcijan.
 3. W czwartek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa – biskupów. Od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
 4. W sobotę – św. Tomasza a Akwinu- kapłana i doktora Kościoła.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli: Marek Bączkowski, Tadeusz Wesołowski, Kazimierz Drozd. 
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się KONCERT SERCA. W repertuarze najpiękniejsze polskie kolędy pastorałki w wykonaniu scholi parafialnej i kapeli „Dobre serca”. Podczas koncertu zostanie zorganizowana zbiórka do puszek na leczenie Jasia Guzika z Gnojnicy. Jaś urodził się z wrodzoną wadą serca, stenoza aortalna. Przeszedł dwa zabiegi ratujące życie. Choroba niestety bardzo szybko postępuje. Janek potrzebuje kolejnej interwencji kardiochirurgicznej, która odbędzie się w kwietniu w Austrii. Niestety to wiąże się z dużymi kosztami. 

Z historii

 • 25 stycznia 1831 r. w Warszawie Sejm Królestwa Polskiego – po wybuchu Powstania Listopadowego, uchwalił detronizację cara Mikołaja I jako króla Polski.
 • 28 stycznia 1885 r. urodził się Władysław Raczkiewicz (zm. 1947), polityk, prezydent RP na uchodźstwie w latach 1939 – 1947.
 • 29 stycznia 1913 r. zmarł Władysław Bełza, poeta, publicysta, autor m. In. „Katechizmu młodego Polaka” – Kto ty jesteś? Polak mały…
 • 26 stycznia 1943 r. w obozie koncentracyjnym w Dachau zamordowany został ks. bp Michał Kozal, sufragan diecezji Włocławskiej, męczennik beatyfikowany przez Jana Pawła II. Autor słów: „Od przegranej orężnej bardziej przeraża upadek ducha u ludzi. Wątpiący staje się mimo woli sojusznikiem wroga”.
21 stycznia 2023|