Szósta niedziela zwykła – 12.02.2023

VI niedziela zwykła – 12.II.2023

1. We wtorek – święto świętych Cyryla i Metodego, biskupów patronów EUROPY,
  2. w czwartek od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  1. W trzeci piątek miesiąca odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II.
  1. W przyszłą niedzielę, dalsza część 40-sto godzinnego nabożeństwa przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.
  • Po Mszy Świętej o godz. 8.00 adoracja dla kobiet,
  • po Mszy Świętej o godz. 10.30 dla mężczyzn,
  • po wieczornej Eucharystii dla młodzieży klasy VIII SP, szkoła średnia, młodzież studiująca i pracująca.

Prosimy, aby poszczególne stany poprowadziły adoracje.

• w piątek – po Mszy Św. – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Krzysztof Ochał, Jan Bartkowicz, Józef Sierakowski.
  1. Przyszła niedziela trzecia miesiąca, składka na prace parafialne, a do puszek po wszystkich Mszach Św. na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii.

• 17 lutego 1941 r. – Gestapo aresztowało ojca Maksymiliana Kolbego oraz czterech zakonników z Niepokalanowa. Przewieziono ich do warszawskiego Pawiaka, a stąd do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.
  • 19 lutego 1473 r. – w Toruniu urodził się Mikołaj Kopernik (zm. w 1543), najsłynniejszy Polski astronom.
  • 19 lutego 1812 r. – w Paryżu ur. się Zygmunt Krasiński (zm. 1859) słynny poeta, dramaturg jeden z trzech oprócz Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego polskich wieszczów.

11 lutego 2023|