Piąta niedziela zwykła – 05.02.2023

Piąta niedziela zwykła – 5.II.2023 

 1. W czwartek od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
 1. W sobotę – wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. Na zakończenie Eucharystii będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Przyjmują go osoby, które są po spowiedzi świętej, mają łaskę uświęcającą. Zapraszamy wszystkich szczególnie chorych, cierpiących i tych, którzy opiekują się osobami starszymi i chorymi. 
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy NABOŻEŃSTWO 40-sto godzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Po Mszy Św. o godz. 10.30 będzie adoracja dla dzieci i młodzieży do klasy VII włącznie. 
 1. Spotkania duszpasterskie: 
 • w piątek o godz. 16.00 – spotkanie ministrantów i lektorów,
 • również w piątek o 16.00 – próba scholi parafialnej.
 • W piątek – po Mszy Św. – uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 1. Przyszła niedziela druga miesiąca, po sumie zmiana tajemnic dla róż ze szkoły podstawowej.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Leszek Marciniec, Michał Drozd, Grzegorz Kosiak.

Z historii

 • 6 lutego przypada 56 rocznica sakry biskupiej abpa Ignacego Tokarczuka, metropolity przemyskiego. Urodził się w miejscowości Łubiaki k/Zbaraża, dzisiejsza Ukraina. W 2006 r. od prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzymał order Orła Białego. Zmarł w 2012 r. Jako biskup, wiele razy sprzeciwiał się władzy komunistycznej. Był żarliwym obrońcą praw narodu i Kościoła. Inicjator budowy ok. 400 kościołów w dawnej diecezji przemyskiej.
5 lutego 2023|