Piąta niedziela zwykła – 05.02.2023

Piąta niedziela zwykła – 5.II.2023

1. W czwartek od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  1. W sobotę – wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. Na zakończenie Eucharystii będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Przyjmują go osoby, które są po spowiedzi świętej, mają łaskę uświęcającą. Zapraszamy wszystkich szczególnie chorych, cierpiących i tych, którzy opiekują się osobami starszymi i chorymi.
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy NABOŻEŃSTWO 40-sto godzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Po Mszy Św. o godz. 10.30 będzie adoracja dla dzieci i młodzieży do klasy VII włącznie.
  • w piątek o godz. 16.00 – spotkanie ministrantów i lektorów,
  • również w piątek o 16.00 – próba scholi parafialnej.
  • W piątek – po Mszy Św. – uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  1. Przyszła niedziela druga miesiąca, po sumie zmiana tajemnic dla róż ze szkoły podstawowej.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Leszek Marciniec, Michał Drozd, Grzegorz Kosiak.

• 6 lutego przypada 56 rocznica sakry biskupiej abpa Ignacego Tokarczuka, metropolity przemyskiego. Urodził się w miejscowości Łubiaki k/Zbaraża, dzisiejsza Ukraina. W 2006 r. od prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzymał order Orła Białego. Zmarł w 2012 r. Jako biskup, wiele razy sprzeciwiał się władzy komunistycznej. Był żarliwym obrońcą praw narodu i Kościoła. Inicjator budowy ok. 400 kościołów w dawnej diecezji przemyskiej.
5 lutego 2023|