Pierwsza niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023

Pierwsza niedziela Wielkiego Postu – 26.II.2023 

 1. Pierwszy czwartek miesiąca – od godz.16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
 1. Pierwszy piątek miesiąca – o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa i Msza Św. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy podczas Komunii Świętej.
 2. Spowiedź święta: w czwartek – od godz. 16.00 i w piątek – od godz. 15.30.
 1. Pierwsza sobota miesiąca. Jest to czwarta z pięciu pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, część Różańca świętego, adoracja w ciszy. A o godz. 17.00 – Msza Św. Na zakończenie Eucharystii poświęcenie i rozdanie krzyży uczniom klasy VIII, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.
 1. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po prymarii – zmiana tajemnic różańcowych. Składka z Mszy Św. przed południem będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne a do puszek po wszystkich Mszach Św. na mieszkańców Ukrainy z terenów objętych wojną. O godz. 15.00 Gorzkie Żale i na nabożeństwie składka na kwiaty do Bożego Grobu. 
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w czwartek – po Mszy Św. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,
 • w piątek – po Mszy Św. z rodzicami uczniów kl. VIII.
 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem: Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. W zakrystii można nabyć baranki Caritasu w cenie 7 zł.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Adam Kałdan, Tomasz Sierakowski, Józef Skawiński.
 1. W Wielkim Poście będziemy przeżywać renowację Misji Świętych, które miały miejsce przed świętem XV-sto lecia parafii w sierpniu 2021 r. Poprowadzi je tak jak misje ks. Władysław Wichniarz – saletyn.

 

Z historii:

 • 1 marca w środę przypada Dzień Żołnierzy Niezłomnych.

1 marca 1951 r. z wyroku komunistycznego sądu zostali zamordowani członkowie Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Wśród nich był nasz rodak kpt. Karol Chmiel. Koło groty Matki Bożej z Lourdes znajduje się memoriał poświęcony żołnierzom Armii Krajowej z naszej miejscowości poległym, więzionym, zesłanym i pomordowanym.

Przedstawiciele uczniów naszej szkoły 1 marca złożą kwiaty pod memoriał żołnierzy Armii Krajowej. Wychowanie patriotyczne jest wpisane w program wychowawczy naszej szkoły.

25 lutego 2023|