Siódma niedziela zwykła – 19.02.2023

VII niedziela zwykła – 19.II.2023 

 1. Dzisiaj dalszy ciąg nabożeństwa 40-sto godzinnego:
 • po prymarii – adoracja dla kobiet,
 • po sumie – dla mężczyzn,
 • po wieczornej Mszy Św. – dla młodzieży z gimnazjum, szkół średnich, studiującej i młodzieży pracującej.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 17.00. Rozpoczniemy 40-sto dniowy czas Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego do świat Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych i podejmowania postanowień wielkopostnych. W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki dziennie, dwa lekkie i jeden do syta. Postu nie łamie przyjmowanie leków i picie wody. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o dycha pokuty.
 1. W czwartek – od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
 2. W piątek – o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa i Eucharystia. 
 1. Przyszła niedziela pierwsza Wielkiego Postu. O godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nabożeństwie – Msza Św. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. W każdy piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej będą rozdawane naklejki. Nie będzie plansz, naklejki proszę naklejać w zeszycie, albo zrobić swoją planszę. Wszyscy, którzy zbiorą 14 naklejek po zakończeniu Wielkiego Postu wezmą udział w losowaniu nagród.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w środę – po Mszy Św. popołudniowej uczniów kl. VIII, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 • w piątek – o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej,
 • również – o godz. 16.00 – spotkanie lektorów i ministrantów.
 1. W piątek na zakończenie Mszy Św. – poświęcenie książeczek i rozdanie uczniom kl. III, a po Eucharystii – spotkanie z rodzicami uczniów kl. III.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć z tyłu świątyni. 
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Edward Sierakowski, Mateusz Motyka, Wojciech Robak.

 

20 lutego 2023|