Druga niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2023

Druga niedziela Wielkiego Postu – 6.III.2023

1. W czwartek od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Eucharystia .
  2. W piątek o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa, którą poprowadzi schola parafialna. Po tym nabożeństwie – Msza Święta.
  3. W niedzielę o godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Św. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu.
  1. Przyszła niedziela druga miesiąca, po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej.
  1. Spotkania duszpasterskie
  • w piątek o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej,
  • również w piątek o godz. 16.00 – spotkanie lektorów i ministrantów.
  • Po Mszy Św. – uczniów kl. VIII, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.
  1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem: Niedziela, Gość Niedzielny.
  2. W zakrystii – baranki wielkanocne.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Mieczysław Róg, Stanisław Róg, Piotr Charchut.
  1. Renowacja Misji Świętych będzie trwała 4 dni= od piątej niedzieli Wielkiego Postu do środy.

• 12 marca 1794 r. – pod hasłem „Wolność, Całość, Niepodległość – w obronie niepodległej Rzeczpospolitej rozpoczęło się Powstanie Kościuszkowskie przeciwko Rosji i Prusom.
  • 7 marca 1919 r. – w wojnie polsko – ukraińskiej zmarł od ran płk Leopold Lis Kula, miał 23 lata, kawaler Virtuti Militari, był symbolem walki młodego pokolenia o niepodległą Polskę.
  • 5 marca 1940 r.- sowiecie Biuro Polityczne, zatwierdziło propozycję szefa NKWD Ławrientija Beri rozstrzelania ok. 28 000 Polaków więzionych w obozach. Efektem tej decyzji było wymordowanie Polaków w Katyniu.
  • 8 marca 1964 r. – biskup Karol Wojtyła odbył uroczysty ingres do Katedry wawelskiej, jako arcybiskup metropolita krakowski.

4 marca 2023|