NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 02.04.2023 r.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 2.IV.2023 r.

1. Dziś wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach Św. jest czytany opis „Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa” i poświęcenie palm.
  1. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do ciemnicy i Bożego Grobu złożone na Gorzkich Żalach. Bóg zapłać paniom z Caritasu parafialnego za przygotowanie paczek żywnościowych i przekazanie ich potrzebującym w naszej parafii. Do naszych rodaków w Stanach Zjednoczonych wysłano 70 listów świątecznych. Bóg zapłać za pomoc w ich zredagowaniu. Bóg zapłać parafiankom z Koła Gospodyń Wiejskich „Zagorzanki” oraz pracownikom i seniorom z Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów za przygotowanie dwóch okazałych palm, które są w naszej świątyni.
  1. Wielki Czwartekpamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. W tym dniu w szczególny sposób otaczamy modlitwą kapłanów żyjących, którzy pracowali w naszej parafii, a także zmarłych. Jest to Dzień Kapłański. O godz. 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej, następnie adoracja Pana Jezusa w ciemnicy według następującego porządku:
  • od godz. 19.00 – prowadzona przez kobiety,
  • od godz. 20.00 – przez mężczyzn,
  • od godz. 21.00 – dla młodzieży.

Proszę, aby poszczególne stany przygotowały adoracje.

1. Wielki Piątek – pamiątka męki, śmierci i pogrzebu Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia, aż do śmierci, a post ścisły czyli trzy posiłki dziennie dwa lekkie i jeden do syta tych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60. Nie ma dyspensy od postu w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Na początku Wielkiego Tygodnia proszę o przystrojenie wszystkich kapliczek i krzyży przydrożnych.
  1. Porządek adoracji w Wielki Piątek: Bardzo proszę, aby RÓŻE RÓŻAŃCOWE dorosłych poprowadziły adoracje w Wielki Piątek według następującego porządku:
  • od godz. 8.00 do 9.00 – Miłosierdzia Bożego – Urszuli Magdoń,
  • od godz. 9.00 do 10.00 – św. Józefa Sebastiana Pelczara – Marii Gałkowskiej,
  • od godz. 10.00 d0 11.00 – uczniowie kl. VIII, kandydaci do sakramentu bierzmowania
  • od godz. 11.00 do 12.00 – św. Jana Chrzciciela – Marii Zawiślak
  • od godz. 12.00 do 13.00 – św. Jana XXIII – Czesława Maciołka, św. Floriana –  Stanisława Paseli
  • od godz. 13.00 do 14.00 – św. Wojciecha – Genowefy Bochenek,
  • od godz. 14.00 d0 15.00 – św. siostry Faustyny – Haliny Gwiżdż,
  • od godz. 15.00 do 16.00 – św. Józefa – Lucyny Kałdan,
  • od godz. 16.00 do 17.00 – bł. Kingi – Elżbiety Róg.
  1. O godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku – Droga Krzyżowa, liturgia Słowa, Adoracja krzyża, Komunia Święta, przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Po nabożeństwie śpiew III części gorzkich żali i dalszy ciąg adoracji:
  • od godz. 20.00 – prowadzone przez kobiety.
  • od godz. 21.00 – prowadzona przez mężczyzn.
  • od godz. 22.00 – dla młodzieży.

Proszę, aby poszczególne stany poprowadziły adoracje.

1. Wielka SobotaPan Jezus w grobie. Kościół zachęca do postu i wstrzemięźliwości także w tym dniu do Mszy Świętej Wigilii Paschalnej. Proszę, by w czasie tych TRZECH ŚWIĘTYCH DNI panował wszędzie nastrój powagi, zadumy i modlitwy. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. od 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.
  1. Adoracja w Wielką Sobotę przy Grobie Pańskim
  • w godz. 8.00 – 9.00 – lektorzy i ministranci
  • w godz. 13.00 – 14.00 – dzieci najmłodsze, przedszkolaki, zerówka, klasy I, II i III
  • w godz. 14.00 – 15.00 – uczniowie kl. IV, V, VI i VII
  • w godz. 15.00 – 18.00 – adoracja prywatna
  • Schola parafialna poprowadzi adorację o godz. 13.00 i 14.00 – dla dzieci i młodzieży.
  •  O godz. 18.00 – Liturgia Wielkiej Soboty. Na liturgię Paschalną, proszę przynieść świece.
  • od godz. 20 do 22 – adoracja w ciszy.
  1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
  • O godz. 6.00 – procesja rezurekcyjna i Msza Św.
  • Następnie Msze Św. – o godz. 10.30 i 12.00.
  1. W drugi dzień świąt Msze św. o godz.  00, 10.30  i  12.00. Nie będzie Mszy Św. popołudniu w pierwszy i drugi dzień świąt.
  1. Zapraszam Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej do pełnienia straży przy Grobie Pańskim. Kapelę „Dobre Serca” i scholę parafialną do ubogacenia Mszy Świętych świątecznych grą i śpiewem.
  2. Bardzo proszę, aby feretrony na procesję rezurekcyjną ozdobić żywymi kwiatami. Będą zakupione przez p. Martę, naszą dekoratorkę.
  3. Plansze uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, podpisane można składać w zakrystii. Losowanie nagród w niedzielę Miłosierdzia Bożego po sumie.
  4. W Wielki Czwartek i Piątek wzorem lat poprzednich przy figurze MB Fatimskiej będą wystawione chlebki wielkanocne Caritasu. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na działalność Caritasu parafialnego.
  1. Ojciec Misjonarz Władysław Wichniarz bardzo dziękuje za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Promyczek Dobra numer kwietniowy można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Robert Miąso, Józef Kujda, Maria Charchut.

Ze spowiedzi świętej można skorzystać

• w poniedziałek, wtorek i środę – pół godziny przed Mszą Św.
  • w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę – na życzenie.

Spowiedzi w dekanacie:

Góra Ropczycka – w poniedziałek – od godz. 14.30 do 18.00,

Sędziszów – parafia Miłosierdzia Bożego we wtorek – od godz. 9.00 do 12.00 i od godz. 15.00 do 18.00

Sędziszów Fara – w środę – od godz.  9.00 do 12.00 i od godz. 14.00 do 18.00

Ojcowie Kapucyni – każdego dnia