X niedziela zwykła – 11.06.2023

X niedziela zwykła – 11.VI.2023

Bóg zapłać parafiankom i parafianom za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność z pocztem sztandarowym i zabezpieczenie bezpieczeństwa podczas procesji, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, kapeli „Dobre Serca”, ministrantom i lektorom, niosącym chorągwie i feletrony, organiście, kościelnemu, dzieciom komunijnym, chłopcom za dzwonienie, dziewczynkom za sypanie kwiatów i wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w tej eucharystycznej uroczystości.

Bóg zapłać.

 

 1. We wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy – kapłana i doktora Kościoła,
 2. W środę – bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika.
 1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Św. O godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta. Na zakończenie Eucharystii poświęcenie wianków i ziół. Następnie procesja eucharystyczna. Po procesji błogosławieństwo dzieci i rozdanie tradycyjnego cukierka.
 1. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie ma postu, można spożywać mięso i wędliny. Od godz. 17.00 do 18.00 spowiedź przed odpustem. Będzie spowiadało czterech kapłanów.
 1. W sobotę uroczystość Niepokalanego Serca NMP – odpust parafialny. Msze Święte jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Na wszystkich Mszach Świętych kazania wygłosi i sumie odpustowej będzie przewodniczył – ks. mgr Michał Domasik, który w naszej parafii od sierpnia 2012 do sierpnia 2013 roku parafii pełnił posługę duszpasterską jako diakon. Na uroczystą sumę odpustową zapraszam scholę parafialną, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci w strojach komunijnych, sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w uroczystych strojach i wszystkich was drodzy siostry i bracia.
 1. Spotkania duszpasterskie: 
 • w środę – po nabożeństwie – z uczniami kl. VII. Jest to pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania,
 • w czwartek – o godz. 17.00 – próba scholi parafialnej,
 • w czwartek – po nabożeństwie – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 1. Przyszła niedziela – trzecia miesiąca, składka na parking.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Jan Ochał, Marek Rataj, Jan Hosa.
10 czerwca 2023|