XI niedziela zwykła – 18.VI.2023

XI niedziela zwykła – 18.VI.2023

Wszystkim, którzy przygotowali i modlitewnie uczestniczyli w uroczystościach odpustowych Bóg zapłać. Dziękuję za przygotowanie plebanii na przyjęcie księży.

  1. W czwartek od godz. 17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy i Msza Święta. Od godz. 17.00 do 18.00 Spowiedź święta przed zakończeniem roku szkolnego.
  1. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza Św. o godz. 8.00. Dalsza część uroczystości w szkole o godz. 9.15.=
  1. W sobotę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Imieniny ks. Jana dziękujemy za posługę duszpasterską w naszej wspólnocie, szczególnie za oddaną posługę w konfesjonale, opiekę duchową nad Dziennym Domem Seniora i odwiedziny chorych i starszych parafian w pierwsze piątki miesiąca. Ks. Janie życzymy wielu łask płynących od Jezusa Chrystusa – naszego zbawiciela, opieki Maryi opiekunki kapłanów, nadto zdrowia i życzliwości od ludzi po najdłuższe lata życia – szczęść Boże! 
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Józef Kubik, Marian Woskowicz, Kazimierz Ochał.
  1. Spotkania duszpasterskie:
  • w czwartek – po Mszy Św. z uczniami kl. VIII, którzy nie odebrali jeszcze indeksów.
  1. W ubiegłym roku nasza diecezja przeżywała jubileusz 30-lecia powstania. W celu upamiętnienia tego wydarzenia diecezja i każda parafia podjęła współpracę z wydawnictwem IKONA z Bydgoszczy. Efektem tej współpracy jest czterotomowe dzieło, w którym są prezentowane wszystkie parafie i kościoły naszej diecezji. Nasza parafia jest prezentowana w czwartym tomie. W którym są też wszystkie parafie naszego dekanatu Sędziszów Małopolski, dekanatu Ropczyce i Wielopole Skrzyńskie i mniej znane dla nas Kolbuszowa, Głogów Małopolski i Sokołów Małopolski. Myślę, że warto mieć w domu taki album. Zamówiłem 50 sztuk. Można go nabyć w zakrystii. Cena 100,-zł. Jeśli ktoś nie ma dziś środków, a chce album można się w pisać na listę i go otrzymać.
17 czerwca 2023|